Jak vyléčit bradavice?

Bradavice jsou nezhoubné kožní nádorky, které způsobuje v populaci hodně rozšířený kožní papilovir HPV. Většina lidí se s bradavicemi osobně setká na své kůži. Naštěstí jdou bradavice poměrně dobře a rychle odstranit, přestože samotného papiloviru HPV se nikdy nezbavíte. HPV se zpravidla začne šířit, když máte oslabený organizmus.

Jak se zbavit bradavic?

U malých bradavic stačí, když si dojdete do lékárny a koupíte si náplast na bradavice. Tato náplast obsahuje látku, která bradavici umrtví. Ta se pak sama do týdne odloupne. Je to bezpečné, rychlé a levné. Kterou náplast použít vám poradí v lékárně, nabídka se totiž každý rok mění.

Pokud jsou bradavice hlubší, nebo je necháte dlouho růst, budete muset na kožní, kde vám bradavice tekutým dusíkem zmrazí tzv. vypálí. Je to trochu bolestivý zákrok, nicméně není to nic hrozného. Bradavice lze také odstranit medikamenty, avšak toto rozhodnutí je na lékaři.

Pokud si chcete rychle doma pomoci sami, pak se doporučuje na bradavice přikládat česnek. Česnek přiložíte na bradavici a obvazem ho zafixujete. Někdo dává na týden česnek do octa a pak ho přikládá na večer na bradavici. Pokud toto budete zkoušet, tak pouze jen u drobných bradavic.

Pokud si nejste čímkoliv jisti, obraťte se na svého praktického, nebo kožního lékaře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..