Jak vyměnit disk v PlayStation 3?

Jak vyměnit disk v PlayStation 3?

Aktivnější hráči po čase narazí na problém s velikostí disku ve své PlayStation. To naštěstí není problém, stačí koupit nový 2,5″ disk (disk pro notebooky) a stávající vyměnit. Pojďme se podívat jak nainstalovat 1TB disk.

Pamatujte, že vše děláte na vlastní riziko, autor článku nenese žádnou zodpovědnost za vaše případné problémy.

Jak zálohovat dat v PS3?

Pokud máte externí disk, který je stejně velký jako právě nainstalovaný, nebo větší, můžete ho připojit přes USB a udělat na něj zálohu (Setting -> System Setting -> Backup Utility), pozor na to, že záloha může trvat i několik hodin. Připravte se však na to, že PS3 podporuje pouze externí disky naformátované na prehistorický FAT32, je však možné, že se vám uchytí i disk s ExtFAT (nové aktualizace to třeba již budou podporovat). Pokud plánujete připojit k SP3 disk naformátovaný v Linuxu souborovým systémem Ext, máte smůlu, PS3 tyto formáty nepodporuje. Mimochodem, až budete připojovat externí disk k PS3, pak pamatujte, že si PS3 nerozumí s USB 3.0 rozhraním.

Pokud potřebujete disk naformátovat na FAT32, musíte to udělat z příkazové řádky následovně, protože jinak vám počítač naformátuje disk na ExFAT.

[text]
format /FS:FAT32 PISMENO_VASEHO_DISKU:
příklad:
format /FS:FAT32 J:
[/text]

Dodatek k zálohování

Formátování disku není jen o FAT32, ale i o tom, jestli PS3 si bude umět s vaším diskem „povídat“. Mimochodem, pokud máte dvě PS3, pak nezapomeňte, že můžete pro zálohování využít Data Transfer Utility, který pošle data z jedné PS3 do druhé. Nepředpokládám však, že někdo doma máte dvě PS3.

Vyndaváme disk z PS3

Postup vyndávání disku závisí na tom, jakou verzi PS3 máte. Nicméně je ve všech případech jednoduchý a téměř stejný. Postup vyjmutí disku na různých PS3 je pěkně vidět přímo na stránkách PS3. V mém případě to znamenalo, vypnutí PS3, odpojení napájení, otočení PS3 vzhůru nohama (disk u jiných verzí bývá z boku), vyjmutí záslepky chránící šroub pevného disku. Jeho vyšroubování, vyjmutí záslepky disku a následně jeho úplným vyjmutím viz. obrázky.

PS3-vymena-disku-1 PS3-vymena-disku-2 PS3-vymena-disku-3 PS3-vymena-disku-4

První spuštění PS3 s novým diskem

Přestože, má PS3 operační systém uložen v SPE (Synergistic Processing Elements), budete si pravděpodobně potřebovat stáhnout poslední update systému na flash disk. Aktuální verzi najdete na webu PlayStation. Stažený soubor PS3UPDAT.PUP, musíte nahrát na flash disk do adresáře „PS3\UPDATE„. Pozor na to, že Linux rozlišuje velikosti písmen, takže adresáře musí být velkými písmeny.

Po prvním spuštění se buď spustí formát disku automaticky nebo ne. Pokud se formát nespustí, budete vyzváni k připojení ovladače přes USB, dále ke vložení flash disku s aktualizací a zmáčknutí Select a Play tlačítek souběžně po dobu 5 sekund. To spustí formát. Pokud ne, opakujte tuto akci několikrát dokola, než se formátování spustí. V mém případě jsem toto musel udělat zhruba 3x. Po formátu se nainstalovala aktualizace a proběhlo klasické prvotní nastavení PS3.

Dále následuje obnova dat ze zálohy (Setting -> System Setting-> Backup Utility -> Restore), a různá nastavení, která nejsou předmětem tohoto článku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..