Jak vypnout postranní panel – charms bar ve Windows 8?

Jak vypnout postranní panel – charms bar ve Windows 8?

charms-barVe Windows 8 se objevit na pravé straně postranní panel, který je jmenuje „charms bar“. Ten se dá vyvolat tím, že vjedete myší do pravého horního rohu a pak tahem dolů. Dá se také vyvolat klávesovou zkratkou Win+C. Bohužel samotný panel není nijak zajímavý a na víc na více monitorech může docela překážet. Z toho důvodu někdo může chtít tento panel vypnout. Přímo v Metru se panel vypnout nedá, takže se na to musí jinak.

Vypnutí charm baru se provede v registrech. Ty spustíte tak, že zmáčknete klávesovou zkratku Win+R a do otevřeného okna napíšete „regedit“. Po spuštění pak najdete v registrech následující registry.

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\ImmersiveShell\EdgeUI

Pokud je zde klíč s názvem DisableCharmsHint, pak jeho hodnotu nastavte na 1. Pokud zde tento klíč není, klikněte pravým tlačítkem do prostoru klíčů a vyberte Nový->Hodnota DWORD a vzniknou hodnotu přejmenujte na DisableCharmsHint a nastavte jí hodnotu 1.

Pro načtení změn, pak restartujte počítač.

6 thoughts on “Jak vypnout postranní panel – charms bar ve Windows 8?

    1. Zdravím, tak to zkuste následovně. V Metru napište nastavení a „vyberete nastavení počítače“, následně pak vyberte položku „Počítač a zařízení“ pak „Rohy a okraje“ a zde vypněte v navigaci v rozích první položku. Funguje to na 100%.

    1. Pokud vidíte v registrech DisableCharmsHint, tak stačí na tento záznam dvakrát kliknout a pak do zobrazeného okna napsat jedničku, přičemž musí být vybraná šestnáctková číselná soustava. Standardně v registrech tato hodnota není, takže je potřeba jít tam přidat tak jak je napsáno v návodu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..