Jak zapálit oheň v mokru a dešti?

Jak zapálit oheň v mokru a dešti?

OheňRozdělávání ohňů je moc fajn, avšak když neprší a je hezké počasí. To však není pokaždé a tak když si chcete zapálit oheň, třeba na grilování, a nemáte po ruce suché dříví, máte problém. Naštěstí to není zas tak velký problém a sami uvidíte, že řešení je velmi snadné.

Nejefektivnější způsob

Pravděpodobně nejlepší a nejsnazší způsob, jak zapálit oheň v mokru je pomocí kůry z břízy. Ta má tu fantastickou vlastnost, že výborně hoří i když je mokrá. Jste-li tedy někde v přírodě a nemůžete si skočit do obchodu pro nějaké pomocníky na podpal, tak kůra z břízy to jistí. A ne že oloupete celý kmen, na podpal stačí jen kousek kůry!!! Podpal usnadníte také tak, že budete nejprve zapalovat malé klacíky a drobné větvičky, které najdete u stromů.

Ostatní způsoby

Přemýšlíte-li dopředu, nebo prostě máte nedaleko obchod se smíšeným zbožím, či drogérii, můžete si skočit pro staré dobré Pepo, nebo jiné modernější podpalovací pomocníky podobného druhu. Na konkrétní zboží se zeptejte v prodejně, rádi vám poradí a doporučí to nejlepší. Mimochodem, víte, že se dělají také voděodolné zápalky? Koupit se dají v army shopech.

Pamatujte

Oheň rozdělávejte jen v místech, kde je to dovoleno a s ohněm pracujte nanejvýš opatrně!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..