Jak zaplatit platební kartou v restauraci i se spropitným?

Jak zaplatit platební kartou v restauraci i se spropitným?

kreditní kartaNěkdy to jinak nejde, jdete do restaurace a utratíte více než máte na hotovosti. V tom případě se rozhodnete zaplatit platební kartou. Pokud platíte kartou v restauraci poprvé, můžete cítit poněkud nesví. Nebojte. Ukážeme vám jak na to.

Jak zaplatit kartou spropitné?

V zásadě máte tři způsoby, jak se se spropitným vypořádat. Předně požádejte o zaplacení kartou a vyčkejte na to, co se bude dít. V zásadě mohou nastat tyto situace:

  • V lepším restauracích vám při platbě kartou personál přinese účet s částkou bez spropitného. Přičemž na terminálu se vám zobrazí informace nabízející vám možnost k částce připočítat spropitné „Chcete přidat spropitné“. Pokud to akceptujete zpravidla zeleným tlačítkem, či OK, tak v dalším kroku zadáte výši spropitného a následně zadáte PIN. To je vše. Personál si pak na konci služby částku vezme z kasy.
  • Dále je možné, že někde vám sice přinesou terminál, avšak se zadanou konečnou částkou – bez možnosti doplnit spropitné. V tom případě zaplatíte kartou a spropitné dáte v hotovosti. Toto je pravděpodobnější verze v obyčejnějších restauracích.
  • V určitých restauracích se můžete také setkat s tím, že vám na terminál bude zadána částka i se spropitným, kterou jen akceptujte.

Kolik se dává spropitné?

Běžně se dává 10% z útraty, nicméně záleží na tom, jak jste spokojeni a kolik si můžete dovolit připlatit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..