Jak zjistit IP adresu mobilu?

Jak zjistit IP adresu mobilu?

networkV tomto článku se zaměříme na to, jak z mobilního telefonu s operačním systémem Android vytáhnout jeho IP adresy. Ty se bohužel zas tak úplně snadno zjistit nedají, nicméně to jde, takže si ukážeme několik způsobů jak na to.

Jaká vlastně IP adresa vás zajímá?

Pokud vás zajímá vnitřní IP adresa na vaší síti, pak buď donutíte mobil, aby vám IP adresu sám řekl, nebo si na to nainstalujete speciální aplikaci. Pokud vás zajímá, pod jakou IP adresou jste vidět na internetu, tak to je IP adresa kterou vám poskytl provider. Tu si musíte opět zobrazit v nějakém speciálním programu, nebo pomocí speciálních webových stránek. Vše viz. text níže.

Programy na zobrazení IP adresy

Bohužel Android bez vnější pomoci není moc sdílný, takže se bez externí pomoci téměř neobejdete. Úplně nejjednodušší způsob, jak zjistit všechny IP adresy, které mobil používá spočívá v instalaci programu, který vám to řekne.  Zkuste v Google Play hledat třeba tohle.

Webové služby zobrazující IP adresu

Existuje nepřeberné množství webových stránek, které umí zobrazit vaší IP adresu, kterou vám poskytl váš internetový provider.

Zkuste třeba

  • http://www.whatismyip.cz
  • https://www.whatismyip.com
  • http://www.myipaddress.com

Jak donutit Android vydat bez programu své IP adresy?

Jak už bylo uvedeno, tak Android zrovna není moc sdílný, nicméně pokud vytočíte následující kód, zobrazí se vám docela zajímavé technické informace o mobilu spolu s IP adresami. Bohužel toto řešení nefunguje vždy.

*#*#4636#*#*

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..