Jak zjistit název filmu?

Jak zjistit název filmu?

Zjistit název filmu může být někdy docela dost komplikované, nicméně existuje několik způsobů, jak se k názvu dříve či později dopracovat. Pojďme si ukázat, jak na to.

Tip 1: Vyhledávače ví všechno, jen musíte vědět, jak se jich zeptat

Vyhledávače jsou fantastickou zásobárnou informací, ve které se dá najít cokoliv. Jen vědět, jaká klíčová slova jsou nejlepší. Chcete-li najít film, jehož název neznáte, pak je nejlepší jako první klíčové slovo použít slovo film a pak za něj přidat důležitá klíčová slova, které vás aktuálně napadají. Někdy se může jednat o slova definující zápletku filmu, jindy zas třeba nějakou známou „filmovou hlášku“. Příklady:

  • Film komedie Menšík rozvod
  • Film horor Tokio krvák sekera
  • „To bude zase v alejích nablito“
  • Animovaný film myšák kuchař Francie
  • Film 2017 sexy herečka sci-fi robot

Jak budete postupně hledat a rozpomínat se na detaily, tak samozřejmě budete klíčová slova upřesňovat. Doporučuji pro hledání kombinovat Seznam.cz a Google.cz. Každý z vyhledávačů vám vrátí úplně odlišné výsledky, takže proč toho nevyužít.

Tip 2: Využívejte pokročilé hledání ve filmových databázích

ČSFD zná asi každý. Ne každý však asi ví, že se na tomto filmovém webu dá hledat pomocí docela dobrých filtrů. Bohužel ČSFD má filmy nevhodně kategorizované a tak třeba pod kategorií sci-fi vám databáze ukáže často ne zcela nerelevantní výsledky. Databáze také rozhodně není kompletní a často v ní chybí i docela populární filmy. Nicméně nic lepšího v ČR není.

formulář ČSFD
Podrobné vyhledávání na ČSFD.

 

Pokud ovládáte angličtinu, můžete zkusit vyhledávat ve filmové databázi IMDB. Hledání v ní není tak podrobné, nicméně funguje. Nečekejte však, že IMDB bude znát všechny české filmy.

Pokud si vzpomínáte na herce, který ve filmu hraje, zjistěte si jeho filmografii. Třeba na ČSFD, nebo třeba také na Wikipedii.

Tip 3: Sociální sítě

Pokud už opravdu nevíte kudy kam, zkuste se zeptat na vaší oblíbené sociální síti. Určitě narazíte na skupinu filmových nadšenců, kteří vám rádi poradí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..