Jak zjistit, kdo vám volal?

Jak zjistit, kdo vám volal?

mobil
Autor obrázku: Sean MacEntee

Asi každý to zná, zazvoní telefon s neznámým číslem, vy telefon neochotně zvednete a čekáte na to co se bude dít. Někdy se nic neděje, je jen ticho. Jindy vám zase volá nějaká zastupující třetí firma, která nabízí produkty telefonních operátorů, pojištění, bankovních produktů apod. Někdy vám volá nějaké skryté číslo, jindy číslo se zahraničí. Na tom by asi nebylo nic špatného, kdyby vás toto volání neobtěžovalo stále dokola, třeba i ve tři hodiny ráno. Takovéto obtěžování dokáže dost naštvat a donutit vás často až k tomu, že začnete vypínat telefon, nebo přemýšlet nad tím, jak donutit váš telefon přidat na black list to otravné číslo, které vás dokola prozvání.

Kdo to tedy volat?

Na tuto otázku není vždy snadné odpovědět. Proč? Protože jste se třeba stali terčem nějakého vtipálka, který vám z bezplatné internetové brány posílá obtěžující SMSky. Někdy je vás firmy bombardují telefonáty ze skrytých čísel, nebo třeba na telefonu vidíte třeba číslo +407 5566, na které se nejde dovolat zpět.

Nezoufejte, existuje několik způsobů, jak zjistit, kdo vás obtěžuje. Pokud se vám zobrazuje nějaké telefonní číslo, pak si ho můžete zkusit dohledat na internetu. Výhodnější však je, když se podíváte na specializované webové stránky, třeba www.kdomivolal.cz, kde můžete toto otravné číslo zkusit najít. Pokud se jedná o nějaké aktivnější číslo, můžete si být jisti, že zde nějaký záznam od někoho již existuje. Pokud ne, můžete zde pro ostatní nechat informaci o tom, že vás toto číslo obtěžovalo, a pomoci tak dalším se zjišťováním informací o tom, jaké číslo volalo, případně jaké s ním máte zkušenosti. Zde je potřeba si uvědomit, že dnes neexistuje nic jako Zlaté stránky, kde by povinně byla uveřejněna všechna telefonní čísla, díky kterým byste si mohli konkrétní čísla identifikovat. Proto, pomozte v boji proti otravným telefonátům tak, že budete informovat ostatní lidi na internetu.

Na uvedených webových stránkách naleznete mimo rozsáhlé databáze telefonních čísel také různé články, které se problematikou obtěžujících telefonních čísel zabývají, a které vám mohou pomoci.

Jedním z posledních způsobů jak identifikovat třeba i skryté číslo, spočívá v tom, že navštívíte svého telefonního operátora a sdělíte mu svůj problém. Například Telefónica O2, vám řekne, jaké číslo vám volalo, a kdo se za ním skrývá. Případně podnikne nějaké protiopatření, aby vás číslo neobtěžovalo. Problém je však v tom, že tato služba je zpoplatněná, takže má smysl jí využívat až když budete v koncích a nebudete vědět co dál.

Pár rad na závěr

  • Nikdy po telefonu nesdělujte citlivé osobní údaje, jako je číslo občanského průkazu, datum narození nebo rodné číslo.
  • Na divně vyhlížející čísla nikdy nevolejte zpět – pozor také na prémiová telefonní čísla, která se vám mohou dost prodražit.
  • Sdělujte ostatním lidem své zkušenosti, s obtěžujícími telefonními čísly.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..