Je pravda, že se hamburger od McDonaldu nezkazí?

Na internetu se objevily fotografie, na kterých je vyfocený čerstvý hamburger od McDonald’s a pak ten samý po několika měsících. Přičemž na fotografii je vidět, že hamburger není plesnivý, respektive vypadá stále takřka pořád stejně. Dost lidí namítá, že to je kvůli tomu, že hamburger neobsahuje takřka žádné maso a obsahuje spoustu konzervantů. Problém je v tom, že to tak úplně pravda není.

Důvod, proč se hamburger od McDonald’s nezkazí je velmi jednoduchý. Když se podíváte na to maso, zjistíte, že je značně „vyschlé“. Proto z hamburgeru neteče kromě dresingu žádná šťáva. Díky značné dehydrataci je maso konzervováno tak, že není potřeba do něj přidávat žádné konzervanty. Mimo to sůl v obsažená v jídle je výborný konzervant. Maso je tedy kvalitní a bát se ho nemusíte.

Pokud tedy necháte hamburger na pospas času, nezkazí se, protože rychle vyschne.

Také si uvědomte

Před další zbytečnou kritikou McDonaldu si uvědomte, že si nemůžou dovolit lidem dávat nějaké nekvalitní nebo závadné jídlo. Je to tak velká a úspěšná firma, že by nějaký problém s jídlem, měl pro ně nedozírné finanční následky. V tomto businesse se točí příliš velké peníze.

Jediný problém s McDonaldem je ten, že dělá chutné a rychlé jídlo, které pár lidí konzumuje ve velkém množství, což samozřejmě může zanechat na jejich zdraví následky. Prostě, přejídat se nevyplácí. To platí o každém jídle, nejen hamburgerech. Nevěříte? Tak věřte. Jeden člověk jedl denně několik kilogramů pomerančů, které jsou sice zdravé, ale také velmi kalorické. Po nějaké době byl tak tlustý, že se musel začít léčit. Takže i na první pohled zdravé jídlo, může být nebezpečné.

Věděli jste, že

Na internetu je přímo od McDonaldu zveřejněno skutečné složení? Z něho vyplývá, že maso, je skutečně 100% maso a je bez přísad. Nejvíce přísad je v housce, ale to není nic nenormálního. I v obyčejném chlebu, který jíte, je více jak 15 druhů konzervantů.

Pokud umíte anglicky, dokument se složením si můžete přečíst po vygooglování slov „McDonald’s USA Ingredients Listing for Popular Menu Items“. Složení je v PDF přímo na webu mcdonalds.com.

Ingredients: 100% Pure USDA Inspected Beef; No Fillers, No Extenders.

Perlička na konec

  • Věděli jste, že v Americe je člověk, který si koupil hamburger v roce 1989, který dodnes vypadá stále stejně? Dokonce má ve svém sklepě malé muzeum hamburgerů
  • Mléko a housky McDonaldu jsou alespoň v Americe obohacené o důležitý vitamín D3. V USA se vitamín D3 dodává do jídla podobně jako u nás jód do soli. Pokud umíte anglicky, přečtěte si článek o vitamínu D3 od National Institutes of Health.

Článek není oficiálním stanoviskem McDonaldu, pouze vyjadřuje názor nezaujatého člověka, který ze zvědavosti dohledat informace k této problematice na internetu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..