Kolik je lidí na světě? Zajímavá čísla

Kolik je lidí na světě? Zajímavá čísla

Ruce držící globusJak je to s celosvětovou populací? Kolik nás vlastně je a jaká je prognóza do budoucna? Na to se teď pokusíme odpovědět. Zároveň vám ukážeme velmi zajímavý zdroj aktuálních statistických informací o celosvětové populaci.

V současné době to jest 7/2015 je na světě 7,3 miliardy obyvatel [1]. Přičemž se očekává, že do roku 2050 ještě 2 miliardy lidí přibudou, především z rozvojových lokalit jako je Afrika, Blízký východ, Arabský poloostrov, Latinská Amerika a Asie. Pokud tedy vše bude pokračovat jako doteď, což nikdo neví, tak v roce 2050 bude na zemi necelých 10 miliard obyvatel. Pokud vás toho číslo vyděsilo, pak věřte, že se po roce 2050 očekává, že dojde k celosvětovému stárnutí populace, vlivem zvýšené životní úrovně a narůstající neplodností. To alespoň tvrdí prognóza OSN [2]. Otázkou do pranice je, co udělají další 2 miliardy lidí z rozvojových zemí s celosvětovou ekonomikou a životním prostředím, které již dnes dostává dost zabrat.

Pokud vás zajímaví aktuální celosvětová čísla, pak se podívejte na stránku www.worldometers.info, kde najdete aktuální údaje.

Zdroje:

[1] http://www.worldometers.info/cz/

[2]Populační vývoj světa aneb trocha statistických dat – http://geography.cz/geograficke-rozhledy/wp-content/uploads/2007/10/str22-23.pdf

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..