Prevence nachlazení

Rok se nám nezadržitelně blíží ke konci a s ním i sychravé počasí, které s sebou přináší mnohá onemocnění jako angína, chřipka a jiné nemoci horních cest dýchacích. Proto je potřeba nejen se právně oblékat a nepodceňovat počasí, ale i pomalu začít shánět vitamíny s kterými se lépe nadcházející zima přečká.

Jako ideální zdroj vitamínů a jako dobrá prevence onemocnění nám poslouží zelený čaj, který je opravdu velmi zdraví. Pokud si do čaje dáte lžičku medu, získáte tak nejen chuťově výraznější čaj, ale i jeho zdravější podobu. Pozor však na to, že med se do čaje dává, až když trochu vychladne, jinak teplo znehodnotí látky obsažené v medu.

Pokud máte dost trpělivosti a místo, kde můžete trhat šípky, pak Vám doporučuji vyrazit ven a natrhat si šípky, které obsahují především velmi velké množství vitamínu C, navíc pravý šípkový čaj chutná fantasticky. Vitamín C obsažený v potravinách, jako je čaj, šípek, citron, pomeranč apod. má mnohem větší účinnost, protože v potravinách jsou látky, které pomáhají jeho lepšímu vstřebávání a tím i využití. Pokud namítáte, že tableta obsahující 1000 mg vitamínu C dá za 5 kilogramů pomerančů, ano máte pravdu, nicméně si uvědomte, že většinu vitamínu tělo nemá šanci spotřebovat, a proto jej vyloučí. Přesto všechno má vitamínová syntetická bomba vitamínu C jedenu skvělou vlastnost a tou je rychlý nástup účinku.

Ideální tedy je prevence pitím čaje s medem nebo citronem, případně v kombinaci, která Vám vyhovuje, a teprve v případě nemoci kombinovat čaj s vitamíny.

One thought on “Prevence nachlazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..