Proč je důležitý rozdíl mezi krmením pro malé a velké psy?

Proč je důležitý rozdíl mezi krmením pro malé a velké psy?

Dvě štěňaťaHlavní rozdíly mezi velkými a malými plemeni nespočívají pouze ve výšce. Jako se liší jejich vnější rozměry, mají i jinak velké zažívací ústrojí a jiné nároky na skladbu potravy. Při výživě je proto důležité dbát na to, o jaké plemeno se jedná a kupovat doporučení krmení pro danou psí kategorii. A proč je to tak důležité? V článku si představíme několik hlavních důvodů, proč se vyrábí odlišná krmiva pro velká a malá plemena psů a jak vybrat kvalitní krmivo.

Rozdílná velikost tlamy a zubů

Velký pes má velkou tlamu a zuby. Naproti tomu malý pes má drobné zoubky a malou tlamičku. To dá rozum a proto je naprosto nesmyslné dávat malým psům krmivo s velkými kusy, které by se jim obtížně zpracovávaly a rozmělňovaly. Krmiva pro dospělé psy malých plemen obsahují granule, která jsou jemnějšího složení a mají menší tvar tak, aby se pejskům snadno kousaly. Správné rozmělnění potravy je totiž velmi důležité pro efektivní využití přijaté energie a ulehčení trávicích procesů. Mi to, tím, že přizpůsobíte velikost potravy velikosti psa, dosáhnete toho, že pes bude mnohem lépe jíst, a nebude nechávat tolik jídla v misce.

Dostatečná výživa pro klouby

Větší plemena psů jsou náchylnější na vznik onemocnění a problémů s klouby. Hlavně v období vývoje je velmi důležitá správná výživa, která zajistí, že kosti správně osifikují a že budou statečně silné. Postupem času se klouby, šlachy i kosti opracovávají a opotřebovávají a může dojít ke vzniku ortopedických problémů, které jsou velmi špatně řešitelné a pro pejska velice nepříjemné. Znamená to tedy, že i dospělí psi velkých plemen by měly dostávat krmivo bohaté na vápník, fosfor a další důležité minerály pro optimální kloubní výživu.

Vhodný výběr krmiva

Otázka, jak vybrat granule pro psy nemusí být tak komplikovaná, jak by se mohla zdát. Dejte na doporučení veterináře, přečtěte si složení krmiva a doporučení výrobce a berte ohled na velikost a stáří psa.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..