Proč má nová webová stránka i po několika měsících stále PageRank 0?

Máte udělané webové stránky, dokonce i nějaké ty zpětné odkazy a stále i po několika měsících máte PageRank 0? Nutně to nemusí znamenat, že je se stránkami nějaký problém.

Ověřte si, že je vše v pořádku

Základ je registrace webových stránek v Google Webmaster Tools (GWT). Zde totiž vidíte všechny problémy, které má Google s vašimi stránkami. Pokud je zde vše v pořádku, pak v zásadě stačí jen čekat. Bohužel někdy je to čekání dost dlouhé. Problém je totiž v tom, že se aktualizace PageRanku dělají jen cca 4x ročně a navíc nové stránky Google uzavírá do určitého druhu karantény. Když stránkám moc nevěří, může se stát, že než dostanou nějaký PageRank, tak uběhne pomalu i celý rok.

Pokud v GWT není žádný problém, a pokud má vaše stránka návštěvnost, pak prostě stačí jen čekat a shánět nějaké odkazy vedoucí na vaší stránku. Tím nárůst PR podpoříte.

V zásadě je to ze strany Googlu poměrně iracionální chování. Velikost PR dnes takřka nic neznamená. Navíc PR 0 nutí provozovatele webu shánět zpětné odkazy jak to jen jde, přitom jen mizivé procento adminů čeká, až získají organické zpětné odkazy.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..