Proč má nová webová stránka i po několika měsících stále PageRank 0?

Máte udělané webové stránky, dokonce i nějaké ty zpětné odkazy a stále i po několika měsících máte PageRank 0? Nutně to nemusí znamenat, že je se stránkami nějaký problém.

Ověřte si, že je vše v pořádku

Základ je registrace webových stránek v Google Webmaster Tools (GWT). Zde totiž vidíte všechny problémy, které má Google s vašimi stránkami. Pokud je zde vše v pořádku, pak v zásadě stačí jen čekat. Bohužel někdy je to čekání dost dlouhé. Problém je totiž v tom, že se aktualizace PageRanku dělají jen cca 4x ročně a navíc nové stránky Google uzavírá do určitého druhu karantény. Když stránkám moc nevěří, může se stát, že než dostanou nějaký PageRank, tak uběhne pomalu i celý rok.

Pokud v GWT není žádný problém, a pokud má vaše stránka návštěvnost, pak prostě stačí jen čekat a shánět nějaké odkazy vedoucí na vaší stránku. Tím nárůst PR podpoříte.

V zásadě je to ze strany Googlu poměrně iracionální chování. Velikost PR dnes takřka nic neznamená. Navíc PR 0 nutí provozovatele webu shánět zpětné odkazy jak to jen jde, přitom jen mizivé procento adminů čeká, až získají organické zpětné odkazy.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..