Proč není vhodné kombinovat antibiotika a alkohol?

Proč není vhodné kombinovat antibiotika a alkohol?

lékyPřepadla vás nepříjemná choroba a lékař vám předepsal k její léčbě antibiotika? To vás jistě i informoval o tom, že kromě jiného nesmíte po dobu jejich braní ani pít alkohol. Proč je to důležité? A opravdu vám jedno pivo nebo sklenička alkoholu může ublížit?

Antibiotika = zátěž pro játra

A u alkoholu platí to samé. To je jednoduchý, ale pádný důvod k tomu, abyste si konzumaci alkoholu na nějakou chvíli odpustili. Je přece zbytečné zatěžovat svá játra hned dvakrát a zcela zbytečně a neúměrně.

Antibiotika a alkohol = nevyzpytatelné účinky

Některá antibiotika se s alkoholem snáší celkem bez problémů, ale u jiných může dojít k nežádoucím účinkům jako jsou pocity nevolnosti, zvracení, závratě, bolesti hlavy a podobné projevy. A to jistě nikomu nestojí za to.

Braní antibiotik = léčení nemoci

Možná se cítíte již dobře nebo nemoc, na kterou jste dostali antibiotika předepsaná, ani nevyžadovala nějaký velký klid na lůžku. Přesto vám je lékař jistě nenapsal zbytečně a vy jste opravdu nemocní. A organizmus prodělávající nemoc potřebuje především šetřit se a mít klid k uzdravení. S tím nejde nějaký večírek a následná kocovina moc dohromady.

Alkohol = nižší účinky antibiotik

Pokud chcete, aby předepsané léky maximálně účinkovali, je nutné dodržet všechna doporučení v příbalovém letáku, tedy povětšinou i zákaz pití alkoholu. Prostě kdo se chce vyléčit, musí poslouchat doktora.

Když už, tak opravdu jen sklenku a výjimečně

Neubránili jste se přípitku (nebo dokonce několika) na firemním večírku, či vás přátelé přesvědčili k večernímu posezení u piva? Pro jednou se nic moc nestane, pokud vás tedy zrovna nepotkají ony nepříjemné vedlejší účinky. Přesto byste to kvůli svému zdraví neměli brát na lehkou váhu a raději pro příště bez sklenky alkoholu vydržet. Není dobré vyrazit do víru alkoholové zábavy ani ihned po dobrání posledního prášku. Nechte tělo ještě několik dní odpočívat a pak si jistě zábavu užijete o to více.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..