Bezpečné silnice i chodníky díky kvalitní posypové soli

Bezpečné silnice i chodníky díky kvalitní posypové soli

hradlo-snih-zima.jpg
Licence: CC BY 2.0 Autor: phlewght

Když napadne sníh nebo namrzne, silnice i chodníky se rázem stávají často až nebezpečnou pastí. Údržba silnic, chodníků a všech přístupových cest je proto v zimě z důvodu bezpečnosti naprosto nezbytná. Nejen v České republice, ale v celé Evropě je převažujícím materiálem k zimní údržbě cest posypová sůl. Je to nejlevnější, a přitom velice účinný prostředek, jak zabránit nehodám a úrazům způsobených namrzlým či zasněženým povrchem.

Proč je posypová sůl tak oblíbená?

Technická posypová sůl, neboli chlorid sodný (NaCl), představuje snadné a rychlé řešení bezpečnosti a zvýšení mobility silnic i chodníků. Jde o hrubozrnnou variantu klasické kamenné soli. Její zrnitost se pohybuje v rozmezí 0-5 mm, což zaručuje dlouhodobý účinek. Díky svému rozmrazovacímu účinku si dobře poradí se sněhem i ledem až do teplot -7°C a to velmi rychle. Při nižších teplotách se již ale nepoužívá. Má sice rozmrazovací účinek až zhruba do 21°C, ale to jen při ideální koncentraci, které při běžném použití nelze dosáhnout z důvodu ředění soli vodou z tajícího sněhu a ledu. Dávkuje se přibližně 10-20 g na m2, při horších podmínkách se pak poměr zvyšuje. Výhodou posypové soli je kromě nízké ceny i její neomezená trvanlivost při dodržení vhodných skladovacích podmínek, tedy suchého prostředí.

Kde všude se sůl používá?

Posypová sůl se používá k zimní údržbě dálnic, silnic, chodníků, parkovišť, firemních areálů, příjezdových a přístupových cest, prostě všude tam, kde hrozí nebezpeční pádu či dopravní nehody při zhoršených podmínkách povrchu cest.

Kvalitní posypová sůl 25 kg balení je k dostání na webu www.sul-posypova.cz. Objednat si ji můžete již od jedné palety obsahující 40 pytlů po 25 kg soli a to s bezplatnou dopravou po celé České republice.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..