Jak vybrat vhodné kvalitní krmivo pro psa?

Jak vybrat vhodné kvalitní krmivo pro psa?

Pes a granule
Licence: CC BY 2.0 Autor: BuzzFarmers

Kvalitní krmivo pro psy je základním předpokladem pro zdravý a vitální život vašeho čtyřnohého kamaráda. Strava s dostatkem živin, vitamínů a minerálů mu dodá energii a sílu, zajistí pevné zdraví i perfektní vzhled jeho srsti. Nepodceňujte proto její výběr a dejte vždy přednost kvalitě před nejnižší cenou. Jak vybrat vhodné krmivo?

Jaký druh krmiva pro psy zvolit?

Na výběr máte ze tří typů stravy. Můžete se rozhodnout připravovat krmení sami doma, ovšem znamená to vysoké nároky na váš čas a také dobré znalosti, abyste dokázali namíchat všechny potřebné živiny ve správném poměru. Daleko praktičtější je zvolit průmyslově vyráběná krmiva. Ty se ještě dělí na mokrou a suchou stravu. Mokrá strava je zastoupena především psími konzervami. Svou konzistencí připomínají přirozenou stravu a jsou chutné, ovšem otevřené balení se rychle kazí a i z misky je třeba zbytky stravy často odstraňovat. Nejjednodušší způsob krmení tedy představují granule pro psy a není divu, že jsou mezi chovateli nejoblíbenější. Můžete je pořídit ve velkých cenově výhodných baleních, nevyžadují kromě suchého prostředí žádné nároky na skladování a krmení s nimi je více než snadné.

Jaké granule vybrat?

Na trhu existuje velké množství značek a druhů psích granulí různých cenových kategorií a musíte se tedy zamyslet nad tím, jak vybrat správné granule. Určitě není nejvhodnější kupovat ty nejlevnější. Jen stěží budou obsahovat všechny potřebné živiny v tom nejlepším poměru a kvalitě. Myslete na zdraví a kondici svého psa a volte granule alespoň z vyšší střední třídy. Jejich složení je velmi důležité, musí obsahovat vyvážený poměr bílkovin, minerálních látek a vitamínů. Vždy si pozorně přečtěte složení konkrétního produktu, určitě je nežádoucí vysoký obsah soli, umělých ochucovadel a chemických konzervantů. A určitě dejte přednost krmivu s obsahem živočišných tuků. Ty rostlinné jsou totiž pro psa mnohem hůře stravitelné. Jedním ze špičkových značek krmiva jsou granule pro psy Taste of the Wild. Podstatným kritériem výběru je pak věk psa a jeho velikost, podle kterých byste měli vybírat konkrétní balení granulí.

Jak často psa krmit?

Při krmení je důležité také dodržovat správnou dávku granulí a pravidelnost. Dospělý pes by měl dostat stravu 2x až 3x za den v menších dávkách, u štěňat se pak doporučuje krmit je až 6x za den. Podstatné je vždy zajistit psovi i dostatečný přísun čerstvé vody, aby nedošlo k dehydrataci.

Kupovat svému psímu kamarádovi kvalitní stravu by mělo být základem péče o něj. Dopřejte svému pejskovi to nejlepší a on se vám za to bohatě odmění.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..