Chlorella – vše co je o ní potřeba vědět

Chlorella-advance-detail

Chrorella se v české republice pomalu a jistě začíná rozšiřovat a stává se poměrně dost oblíbenou superpotravinou, která však ne každého hned na poprvé nadchne. Pojďme se na ní podívat.

Co není chlorella?

Předně není to lék. Je to potravina – výživový doplněk, který lze běžně koupit bez předpisu. Nezapomínejte také na to, že Chlorella nenahrazuje pestrou stravu.

Co je chlorella?

Chlorella je rod sladkovodních jednobuněčných mikroskopických řas, které patří do skupiny nejstarších rostlinných organizmů na naší planetě. Nejedná se tedy o nějakou novinku. První zmínky o těchto řasách jsou datovány k roku 1890. Ke konzumaci se používá Chlorella vulgaris nebo Chlorella pyrenoidosa.

Chlorella se velmi cení pro její vysoký obsah živin, chlorofylu, antioxidantů, vlákniny a tzv. CGF růstového faktoru, který najdete pouze v těchto řasách. Údajně má mít dokonce protirakovinné účinky, což se prozatím nepodařilo nikterak potvrdit. Nicméně, i tak, je v současné době Chlorella označována jako superpotravina.

Chlorella obsahuje:

 • Bílkoviny
 • Sacharidy
 • Vlákniny
 • Chlorofyl
 • Karotenoidy
 • Vitamin B2, B6, B12
 • Vitamin C
 • Vitamín E
 • Vitamín K
 • Hořčík
 • Železo
 • Vápník
 • Zinek
 • Draslík
 • aj.

Co je CGF růstový faktor?

Pod zkatkou CGF se skrývá Chlorella Growth Factor, což česky znamená Chlorellový růstový faktor. Jedná se o komplexní  látku tzv. nukleotid-peptid, který je považován za nejcennější složku Chlorelly. Ten je složený z nukleové kyseliny, peptidu, polysacharidu,aminokyseliny a betaglukanu. CGF působí na tělo velmi komplexním způsobem. Podporuje imunitní systém, pomáhá s obnovou buněk, pomáhá tělu s detoxikací. Mimo to se dá považovat za tzv. prebiotikum, což je zdroj energie pro probiotické organizmy, které obývají naše střeva (hodné střevní bakterie, které najdete třeba v jogurtech). Díky CGF mimo jiné tedy dochází k upravení střevních pochodů, což vede k celkovému zlepšení zdraví.

K čemu se používá?

Chlorella se používá jako zdroj mnoha výživných látek, k detoxikaci organizmu, posílení imunity, ke zpomalení stárnutí, k podpoře hojení tkání, k odstranění únavy, kožních potíží, při boji s nadváhou, a v neposlední řadě také ke zlepšení zažívání. Jak již bylo uvedeno, Chlorella působí na tělo komplexním způsobem.

Jak chutná chlorella?

Chlorella-advance-celekPokud jste někdy ochutnali, mořské řasy, tak asi máte dobrou představu o její chuti. Chrollera, oproti nim, jen není slaná. Samotná chuť pak připomíná něco mezi zeleným čajem a oříšky (je těžké chuť popsat). Někomu chutná, někomu ne.

Má nějaké negativní účinky?

Chlorella je ve většině případů dobře snášena. V prvních dnech detoxikace, na kterou byste měli přecházet postupně, jsou čas od času popisovány projevy nevolnosti, bolesti hlavy apod. Ty by měly po čase odeznít. Každopádně pokud jste alergičtí na nějakou ze složek tohoto potravinového doplňku, pak samozřejmě Chlorellu nekonzumujte. Složení se může měnit, a je vždy uvedeno na konkrétním produktu, který si koupíte.

Kdy a v jakém množství Chlorellu konzumovat?

Chlorella se konzumuje 30 minut před jídlem, nebo 2 hodiny po jídle, přičemž denní doporučené množství je 5g. Ze začátku užívání je doporučeno začít s malou dávkou, kterou postupně budete navyšovat, aby si tělo mohlo zvyknout. Rozhodně v období konzumace dbejte na to, abyste měli dostatek vody, která pomáhá z těla odvádět nečistoty. Pokud konzumujete nějaké léky, pak s odstupem alespoň 1 hodiny před konzumací Chlorelly. Jinak pokud chcete, můžete lisované tabletky rozkousat v ústech a plně si tak vychutnat jejich chuť.

Až budete Chlorellu konzumovat, tak se neděste toto, když budete mít zelenou stolici. Zabarvení způsobuje zelené barvivo (chlorofyl).

Kde lze koupit Chlorellu?

Chlorellu je nejsnazší koupit na internetu. Nákup doporučujeme od českého výrobce ADVANCE nutraceutics s.r.o., který vyrábí špičkový produkt Chlorella ADVANCE. S tímto produktem máme kladné osobní zkušenosti.

Zdroj:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Chlorella

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..