Jak zahnat jarní únavu?

Jarní únava je stav, ne diagnóza, při kterém se na jaře se cítíte unavení, ospalí, máte špatnou náladu zkrátka jsme fyzicky i psychicky vyčerpaní. Co se  s tím dá dělat?

Proč je zdravá mrkev?

Mrkev každý zná moc dobře. Je to naše dost často v kuchyni používaná kořenová zelenina, která není nikterak složitá na pěstování. Jenže, ne každý ví, proč je mrkev považovaná za velmi zdravou zeleninu.

Novinka: Kaše s chia semínky

  Spousta lidí si marně láme hlavu nad tím, jak efektivně konzumovat zdravá chia semínka, která jsou v poslední době velmi oblíbená nejen pro vysoký obsah omega-3 mastných kyselin. Naštěstí

Zázračná houba Reishi

Houba Ganoderma lucidum, známá v našich končinách spíše pod názvem Reisi, je parazitická houba, kterou byste při procházce v přírodě nejspíše zcela ignorovali, avšak byla by to velká chyba. Reisi totiž

Proč je bezlepková dieta tak oblíbená?

Každý, kdo se kdy zabýval zdravou výživou, určitě narazil na bezlepkovou dietu. Ta by podle všeho měla být dobrá i pro lidi, kteří nejsou citlivý na lepek. Pojďme se podívat na to, proč je bezlepková dieta v módě a proč se po ní hubne.

Co je RAW FOOD neboli živá strava?

RAW FOOD se dostává v poslední době do popředí zájmu všech, kteří se zajímají o to, co konzumují. Je návratem ke kořenům, protože právě živá strava byla tím, čím se přirozeně stravovali naši dávní předci. Co si pod tímto pojmem tedy představit?

Co je to Šmakoun a jaké má využití?

Slyšeli jste už slovo Šmakoun? Přemýšlíte, co by se tak pod tímto názvem mohlo skrývat? Hned vám prozradím, o co jde a také proč byste měli tento pokrm zařadit do svého jídelníčku. Pokud totiž chcete zhubnout nebo svůj jídelníček alespoň odlehčit, je právě Šmakoun tím pravým.

Exkluzivní tabulka s časy máčení a klíčení semen

Připravili jsme pro vás exkluzivní tabulku, která ukazuje jak dlouho se nejrůznější semínka musí nechat máčet a pak klíčit, aby došlo k jejich aktivaci, díky které pak vaše tělo z nich získá mnohem více výživných látek. Semínka jsou totiž stavěná tak, že dokáží přežít váš trávicí systém, což znamená, že vaše tělo z nich nedostane

Přečíst Exkluzivní tabulka s časy máčení a klíčení semen