Co je a jak se dělá japonská manikúra P-shine?

Co je a jak se dělá japonská manikúra P-shine?

manikůra nehtůRuce jsou naší vizitkou, proto je třeba o ně pečovat, udržovat je čisté a také dbát na vzhled nehtů. Právě ty totiž upoutají pozornost na první pohled a to v dobrém i špatném smyslu. Špína za nehty, okousané konce a záděry nevypadají vůbec dobře a jistě se každý takovému vzhledu svých rukou pokusí vždy co nejlépe vyvarovat. Ovšem i při dostatečné péči jsou někdy nehty velmi slabé a lámavé. A to je jedna z věcí, se kterou může pomoci japonská manikúra P-shine. Ta dokáže při dlouhodobé aplikaci nehty zpevnit a kromě toho díky mí vypadají neustále upraveně a zdravě.

Co znamená P-shine?

P-shine znamená zkratku slovního spojení pernament shine, v překladu stálý lesk. Název tomuto způsobu manikúry dala stejnojmenná firma z Tokia, která začala vyrábět a posílat do celého světa výrobky určené k takové péči o nehty. Tato historie P-shine se datuje do roku 1958, ovšem sama metoda má v Japonsku tradici o dlouhá staletí delší. P-shine si poměrně rychle našlo oblibu mezi ženami, ale i muži po celém světě a tato popularita trvá dodnes.

V čem tkví kouzlo japonské manikúry?

Jde o leštění nehtů a jejich ošetřování pomocí přírodních prostředků. Díky leštění vydrží nehty krásně lesklé i bez použití bezbarvého laku, po první aplikaci zhruba 10 – 20 dní, po dalších aplikacích až 4 týdny. Skvělý vzhled je jedním důvodem, proč lidé o tuto manikúru stojí. Tím druhým a velmi podstatným je dlouhodobý pozitivní efekt na kvalitu nehtů. Při úpravě jsou do nich vtírány prostředky jako včelí vosk, mateří kašička, křemičitá hlinka a prášek z lastur. Všechny tyto čistě přírodní látky nehtům dodávají živiny a vitamíny, které podporují jejich zdraví. Na povrchu nehtů se vytvoří také tenká vrstva, která je chrání před nepříznivými vlivy zvenčí a zároveň zabraňuje odplavování vlastních lipidů. Tím nedochází k vysušování nehtů a nehtový kořen produkuje kvalitnější keratinové buňky.

Návod na P-shine manikůru?

Hned z kraje je potřeba říci, že je nejlepší si zajít do kosmetického salónu, kde P-shine provádějí. Tady získáte krásné nehty pohodlně a bez práce. Druhou možností je nakoupit si třeba na internetu přípravky a nástroje potřebné k práci, tedy speciální pilníčky, leštičky, pasty a pudry. K dostání jsou také menší i větší sady obsahující vše potřebné. Péče doma chce trochu cviku, ale není příliš složitá. Konkrétní postup je popsán buď přímo u výrobků, nebo se dají najít opět na internetu, například na YouTube jsou k vidění i videa s postupem.

Jak často se musí manikúra P-shine opakovat?

Pro dosažení dobrých výsledků ve zlepšení kvality nehtů je potřeba japonskou manikúru opakovat pravidelně každé 3 – 4 týdny podle toho, jak rychle nehet odrůstá. Tyto výsledky budou patrné po několika měsících pravidelné péče, ideálně by měla taková kúra trvat alespoň kolem půl roku. Po aplikaci P-shine určitě není vhodné používat laky na nehty nebo je podobně upravovat, účinky manikúry se tím vyruší.

P-shine manikúra je vhodná pro estetickou úpravu zdravých nehtů, ale velmi prospěje i všem lidem, kteří mají své nehty lámavé, roztřepené, slabé a pomalu rostoucí. Dokonalý vzhled rukou se díky této metodě brzy stává realitou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..