Co je to smoothie?

Co je to smoothie?

smoothie na baru
Licence: CC BY 2.0, Autor: khawkins04

S pojmem smoothie se můžete setkat nejčastěji na místech, kde se nabízí zdravá výživa. Nejčastěji tedy v restauracích se zdravou výživou, v různých prodejních stáncích v nákupních centrech, ve fitcentrech, posilovnách apod. Co to však vlastně znamená?

Co je tedy smoothie?

Pod pojmem smoothie nehledejte nic světoborného, jedná se totiž o rozmixované ovoce, případně zeleninu do podoby klasického shaku (šejku).

Proč jsou smoothie tak oblíbené?

Do široké obliby se smoothie dostalo jakožto náhrada svačiny, nebo jako lehké formy večere, případně lahodného zdravého nápoje na párty. Často se smoothie používá k rychlému doplnění energie po tréninku.

Jak připravit smoothie?

Velmi jednoduše, do mixéru, nebo do smoothie makeru (mixér, který vám usnadní přípravu a následnou konzumaci), jednoduše přidejte vaše oblíbené ovoce nebo zeleninu a vše rozmixujte. Pokud je potřeba smoothie rozředit, pak do něj přidejte mléko nebo trochu vody. Ideální samozřejmě je, když jsou jednotlivé přísady vychlazené, aby mohl být nápoj více fresh – osvěžující.

Smoothie recepty

Pár nápadů vám zde budeme ukážeme, avšak pamatujte, že záleží jen a jen na vás, co si do smoothie dáte, takže můžete vesele experimentovat. Ať už si namixujete cokoliv, tak se snažte smoothie udržet dravé, to jest bez přidaného cukru nebo jiných sladidel, snad jen stévia by se dala tolerovat.

  1. banán – pomeranč
  2. banán – kiwi
  3. pomeranč – kiwi
  4. banán – jablko – kiwi
  5. banán – jablko – jahoda – ananas
  6. mango – jablko – banán
  7. kokos – ananas – jablko
  8. jablko – hrušky – ananas
  9. jablko – švestka
  10. banán – mango – špenát

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..