Co jsou ASMR videa

Co jsou ASMR videa

žena se sluchátky

Je to již pár let, co se na internetu začaly objevovat tzv. ASMR videa, která se těší v internetové komunitě velké popularitě. V článku si ukážeme, co zkratka ASMR znamená a co je na těchto videích tak oblíbené.

Co znamená zkratka ASMR?

ASMR je zkratka Autonomní Senzorická Meridiánová Reakce – Autonomous Sensory Meridian Response.

Co jsou ASMR videa?

ASMR videa jsou speciálním druhem videí, která slouží primárně k relaxaci a navození klidného spánku. Na videích jsou nejčastěji ženy sedící velmi blízko kamery a šeptající do mikrofonů. Mimo šeptání dělají všemožné zvuky (třeba nehty jezdí po různých předmětech apod.). Po obou stranách mají vysoce citlivé profesionální mikrofony a videa jsou natáčena v nejvyšší možné kvalitě (4k v roce 2019). S kvalitním vybavením si tak doma můžete vychutnat špičkové nahrávky, za které by se nemuselo stydět kdejaké ruchařské studio.

Proč je ASMR tak oblíbené?

Díky tomu, že aktérky ve videích sedí velmi blízko kamery, jsou videa velmi intimní. Aktérka s vámi jakoby osobně komunikuje, sahá na vás, stará se o vás a dělá různé „láskyplné“ zvuky. V dnešní silně individualizované a celkově duševně pošramocené době vám tak toto šidítko přináší libé pocity, které vedou k uvolnění hormonu lásky oxytocinu. Jedná se o jistou formu zprostředkování mateřské lásky přes internet. Nelze se tedy divit, že hlavními aktérkami na videích jsou ženy. Velmi milé ženy, ženy, které jsou schopny vyjádřit mateřskou lásku a ochotny tato, do jisté míry, bizarní videa natáčet. Proč bizarní videa? Protože jejich sledování, je pro vaše partnery, máte-li nějaké, mnohem potupnější, než když vás načape při sledování videí pro dospělé. V partnerském vztahu to znamená, že vám protistrana není schopná tyto libé zvuky sama poskytnout, nebo se stydíte o ně požádat.

Kdo na videa nejčastěji kouká?

Dle dostupných informací na videa v 70% koukají muži. Ženy tato videa tolik nezajímají.

Kde se dají tato videa sehnat?

Nejjednodušeji na YouTube. Zkusit můžete třeba tento odkaz YouTube. Videa jsou převážně v anglickém jazyce, což u ASMR tolik nevadí. Existují i česká videa, ale je jich málo a jejich kvalita není, alespoň v době psaní článku, moc velká.

Zdroj:

Wikipedia.com – https://en.wikipedia.org/wiki/Autonomous_sensory_meridian_response
Časopis Respekt – https://www.respekt.cz/tydenik/2017/3/slastna-septanda
Různá ASMR videa na Youtube

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..