Jak do Windows 8 dostat plně funkční tlačítko Start

Jak do Windows 8 dostat plně funkční tlačítko Start

Prostředí Metro Windows 8 se nejenže nepovedlo, ale je zcela zbytečné. Na počítači v 99% případů pracujete stejně jen v desktopu. Navíc programy, které jsou optimalizované pro prostředí Metro jsou poměrně hloupé viz. Facebook, který ani zdaleka nenabízí plnou funkčnost jak na webu. Otázka je, jestli se s tím něco dá dělat? Odpověď je ano, jde to.

Jak vrátit start tlačítko do Windows 8?

Ve Windows 8.1 je sice nějaké pseudo tlačítko, které MS pojmenovat Start, ale to je zcela k ničemu. Pokud chcete mít na Windows 8.x plně funkční tlačítko start, tak vám nezbude, než si pro tento účel stáhnout aplikaci, která tlačítko umí simulovat.

Aplikace která to umí se jmenuje „Start Menu 8“ a je zcela zdarma. Program jsme vyzkoušeli a musíme říci, že se návrat tlačítka Start poměrně vyvedl, i když jeho návrat není zcela 100% dokonalý, protože aplikace neumí správně nastavit pozadí menu dle systémového nastavení, ale to nevadí. Výsledek je ukazuje obrázek.

windows-8-start-tlacitko-ukazka

Na druhou stranu je celkem sexy, že si můžete nastavit různé vzhledy tlačítka Start, takže nemusíte koukat na poměrně nepovedený design Windows 8.

windows-8-start-tlacitko

Program se samozřejmě musí spouštět po startu počítače. A nebojte, o Metro nepřijdete, je stále dostupné i se spuštěnou aplikací.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..