Jak dohledat toho kdo vám volal na telefon?

Každý z nás zná situaci, kdy je potřeba dohledat majitele telefonního čísla, které nám volalo. Vzhledem k tomu, že neexistuje žádný úplný oficiální telefonní seznam, musíte identifikovat sami toho kdo vám volal.

Nejtriviálnější je zavolat zpět na číslo. To však zejména u podivně vyhlížejících telefonních čísel nedoporučujeme. Rozhodně to nedělejte, když u čísla vidíte jinou předvolbu než +420, která značí Českou republiku. Takový telefonát by se vám mohl pěkně prodražit. To samé platí u prémiových telefonních čísel, začínající na číslo 900 (+420 900 … …).

Nechcete-li zpět volat a utrácet tak své peníze, můžete udělat následující pokus, který vychází z faktu, že hodně telefonních čísel je uvedeno na mnoha různých webových stránkách. Nejčastěji svá telefonní čísla uvádí firmy, lidé něco nabízející v bazaru na internetu, na různých sociálních sítích a mnoha dalších webech. Dohledat majitele čísla je někdy relativně komplikované. Pojme si ukázat základní metodiku, jak se dá majitel na internetu najít.

K vyhledávání doporučuji používat Google, nebo Bing. Ty jediné jsou schopné něco v té obrovské kupě dat na internetu najít. Na Seznam tudíž zapomeňte.

Řekněme, že máme pro ilustraci náhodné číslo +420 279 999 999, které by nikomu nemělo patřit, pro účely ilustrace to však postačí. Vyhledávání majitele začne tak, že do vyhledávače napíšeme přesně níže uvedené barevně označené kombinace i s uvozovkami, které vyhledávači říkají, že má hledat přesně to co je v nich „+420 279 999 999“. Pokud nic vyhledávač nenajde, vyzkoušejte další kombinace.

  1. „+420 279999999“
  2. „+420279999999“
  3. „279999999“
  4. „279999999“ site:cz
  5. „279 999 999“
  6. „279 999 999“ site:cz
  7. „279 999 999“ tel
  8. „279 999“ tel

U kombinace 4. a 6. se objevuje operátor site:cz. Ten Googlu i Bingu říká, že má hledat jen na českých doménách CZ. Místo site:cz, můžete použít site:org, site:eu, site:com, site:info a další, která připadají v úvahu.

U kombinace 7. a 8. jsme doplnili slovo tel. Tím dáváme najevo, že se mají filtrovat výsledky obsahující toto slovo. Tel je často používaná zkratka, takže není třeba psát celé slovo telefon. Místo zkratky tel můžete použít fax, nebo mob. V zásadě je to ale jedno, protože slovo tel se v 99 % případů bude na stránce s telefonními čísly vyskytovat.

V kombinaci 8. také uvádíme zkrácené číslo telefonu. Zde se snažíme dopátrat alespoň nějakého podobného čísla. U velkých firem bude na webu nejpravděpodobněji uvedeno nějaké číslo ústředny, které bude končit na tři jedničky nebo nějak podobně a ostatní čísla nebudou nikde uvedena, takže proto.

Zkoušení následujících kombinací má ještě jednu výhodu. Můžete tak narazit na stránky, na kterých již někdo někdy po hledaném čísle pátral, takže i tak se můžete dopátrat nějakého výsledku.

Tip: Pokud dohledáte k telefonu email, přezdívku aj, zkuste dále hledat podle těchto indicií. Je to někdy trochu detektivka, ale bude-li vám přát štěstí, můžete se dopracovat až ke jménu majitele čísla.

Přejeme hodně štěstí při lovu.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..