Kde najít legální MP3 hudbu ke stažení zdarma?

Hned z kraje je potřeba říci, že sehnat nějaké zajímavé písničky v MP3 ke stažení zdarma legálně je docela problém. Nejnovější a nejoblíbenější písničky sehnat zdarma legálně ke stažení je prakticky vyloučené. Máte-li zájem o aktuální tvorbu můžeme vám doporučit poslouchání hudby na YouTube, kde si můžete najít stránky oficiálních hudebních vydavatelů, na kterých je často k poslechu hodně aktuální hudby zdarma. Nejedná se však o hudbu ve formátu MP3.

Tip: zaregistrujte se na YouTube a přidávejte si oblíbené stránky k odběru novinek. Budete tak vždy vědět o novinkách, které se k nám často nedostanou. Mimo to vám YouTube bude nabízet nejhodnější alternativy k tomu co vyhledáváte, takže po nějaké době, až YouTube zjistí co máte rádi, vám bude ve většině případů nabízet relevantní obsah.

Tip: Máte-li rádi Katy Perry, můžete se podívat na její oficiální YouTube stránku, kde je k poslechu hodně hudby.

A nyní pár serverů, kde si můžete zcela legálně zdarma stáhnout hudbu ve formátu MP3.

Jamendo

Je otevřený komunitní web, poskytující zdarma MP3 ke stažení, který od roku 2005 patří mezi největší servery poskytující hudbu zdarma pod licencí Creative Commons licenses. Výhodou webu jsou vlastní aplikace pro mobilní telefony.

SoundCloud

SoundCloud je hudební platforma, která se řadí k social sound platform. Jedná se tedy o službu, která umožňuje uživatelům vkládat hudbu a také jí sdílet na jiných webových stránkách. Pozor však na to, že ne každá hudba zde prezentovaná je legální. Tu poznáte podle zelené tečky u autorova profilu. Takto označený profil byl prověřen a je zcela legální. Výhodou webu je existence aplikací pro mobilní telefony iOS a Android, takže si můžete bez problémů v mobilech poslouchat často i velmi skvostné hudební kousky.

Free Music Archive

Na tomto webu je zdarma a legálně ke stažení poměrně hodně zahraniční hudby, která byla vydána pod licencí Creative Commons licenses. Web nabízí snadnou orientaci pomocí poměrně pěkně zpracovaného procházení žánry, poslední přidanou hudbou, nejvíce oblíbenou apod. Web rozhodně stojí za vyzkoušení.

Epitonic

Tento web je podobný předchozímu webu, s tím rozdílem, že procházení písniček není tak intuitivní. Každopádně se jedná o zajímavý web, který písničky publikuje pod licencí Creative Common licenses.

Bandzone

Abychom nezapomínali na českou hudbu, je potřeba zmínit u nás nejznámější web Banzone, na kterém nesmí chybět žádná česká kapela. Hudbu, kterou zde najdete označenou logem pro stažení, je možné stahovat zdarma.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..