Jak finančně přispět na charitu?

Jak finančně přispět na charitu?

nadace - ruce

Přispívat na charitu lze mnoha způsoby. V tomto článku se zaměříme pouze na finanční podporu, která je nejuniverzálnější a nejsnazší a také v ČR nejoblíbenější.

Jak finančně podpořit charitu?

Základem je nejprve si nějakou charitu, nadaci, nebo fond najít. To je asi nejtěžší, protože různých charitativních projektů je u nás poměrně dost. Pokud osobně nějaké neznáte, můžete se podívat na web Donorsforum.cz, kde najdete žebříček fondů a nadací setříděný dle příspěvků. Další z možností je navštívení webu Charita.cz, na kterém najdete různé charitativní projekty. O existujících charitách se také dozvíte ze Zlatých stránek. Dále hodně informací najdete na webu Dárcovská SMS, kde jsou sdruženy aktivní projekty, které můžete podporovat zasláním dárcovské SMS. U každého projektu jsou odkazy na jejich webové stránky, na nichž najdete spousty doplňujících informací.

Mezi nejznámější projekty patří

Rozhodně máte z čeho vybírat. Doporučujeme posílat byť i malé příspěvky pravidelně přes trvalý příkaz, nebo pravidelnou dárcovskou SMS, jak na to se dozvíte v článku Jak nastavit trvalou DMS.