Jak naučit psa venčení se venku?

Naučit psa venčení se venku, je nejzásadnější úkol, který musíte zvládnout, jinak budete doslova trpět. Není totiž nic horšího, když vám pes doma neustále vykonává svou potřebu. Pojďme se podívat na způsob, jak naučit psa vykonávat potřebu venku.

Bez pochvaly to jde těžko

Předně za vykonávání potřeby doma psa rozhodně netrestejte. Časem mu totiž dojde, že vám to vadí a tak, když vás bude chtít naštvat, bude se venčit doma. Mimo to, trestáním v psovi můžete vzbudit pocity úzkosti a stresu, které mohou vyústit v poruchy chování. Pokud se pes doma vyčůrá nebo vykaká, místo pečlivě umyjte, jde-li to tak i vydezinfikujte a více to neřešte.

Psa venkovnímu venčení nejlépe naučíte tak, že s ním budete zejména z počátku chodit na delší procházky. Pokud pes venku vykoná potřebu, náležitě ho za to odměňte. Čím intenzivnější bude pochvala, tím snadněji se pes naučí venčit venku. Doporučujeme tedy psa náležitě pohladit a dát mu i malý psí pamlsek.

Pokud se i po delší době psovi nedaří si zvyknout na venkovní venčení, navštivte zvěrolékaře, který by měl psa prohlédnout. Je možné, že pes trpí nějakým onemocněním.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..