Jak provádět depilaci?

Depilace, zbavování přirozeného ochlupení těla, je v současné době zejména u žen velmi žádáno. Pokožka pak vypadá mnohem přitažlivěji, než když připomíná naše dávné předky z doby kamenné. Ne každý však ví, jak správně provádět depilaci.

Depilační techniky

Následující depilační techniky odstraňují celé chloupky. To má tu výhodu, že pak budete bez chloupků mnohem déle. A pamatujte, každý jsme jiný, někdo má silné chloupky, někdo jen chmýří, a tak každému vyhovuje nějaká jiná technika. Je tedy potřeba vybrat si techniku depilace, která vám bude nejvíce vyhovovat. Mimo to stejně jako vše ostatní vyžaduje dost praxe, než se vám bude dařit se depilovat rychle, efektivně a s minimální bolestí.

Depilace teplým voskem a cukrovou pastou

Tyto dvě techniky není dobré používat na chloupky, které jsou kratší než půl centimetru a ne delší než centimetr. Delší chloupky je tedy potřeba zkrátit, u kratších ještě počkat. Před depilací se důkladně umyjte a nic jiného než depilační vosk nebo cukrovou pastu na pokožku nenanášejte.

Teplý vosk, který však nesmí pálit, se nanese na nataženou pokožku a ihned se na něj přiloží depilační páska (papírová nebo látková). Vosk se nechá chvilku tuhnout a pak se páska v protisměru růstu chloupků rychle trhne. Správné tržení vyžaduje trochu síly a hlavně praxi. Zároveň je potřeba vyzkoušet pásky a vosky od různých výrobců. Pro rozehřívání vosku doporučujeme si pořídit rozehřívač vosku. Video návody najdete zde.

Depilace cukrovou pastou patří mezi oblíbenější než depilace voskem. Cukr je totiž mnohem příjemnější pro pokožku, navíc je menší pravděpodobnost, že se objeví alergická reakce a kůže po depilaci není tak podrážděná. Depilace se provádí nanesením pasty na kůži a jejím následném strhávání ve směru růstu chloupků. Vyžaduje to trochu praxe, takže po prvé to bude celkem zajímavé a více bolestivé. Doporučujeme před použitím shlédnout následující nějaké výukové video.

Cukrovou pastu si můžete koupit v e-shopu, nebo si jí jednoduše udělat doma. Budete k tomu potřebovat čtvrt hrnku vody, čtvrt hrnku citronové šťávy a čtyři hrnky cukru krystalu. Vše se smíchá v hrnci a nechá přivést do varu (120 stupňů Celsia). Poté se plamen stáhne a nechá se ještě deset minut vařit. Jakmile bude mít pasta teplotu lidského těla, můžete se vrhnout na depilaci. Ze začátku je lepší si pastu koupit a podívat se, jakou má mít konzistenci, abyste věděli, jak má vypadat, až si jí budete případně dělat doma.

Depilace depilačním krémem a depilačním mlékem

Tato depilace je velmi rychlá a bez bolestivá. Stačí jen na pokožku nanést krém nebo mléko a nechat tři minuty působit. Následně se chloupky setřou stěrkou. Princip spočívá v chemickém rozpuštění chloupku na jeho povrchu. To někomu může vyhovovat, někomu ne. Pozor na to, že se nesmí překračovat doporučená doba působení chemických látek!

Trvalá depilace laserem

Chloupky lze také odstranit trvale laserem. Tento způsob depilace bude nejlépe fungovat u lidí s tmavými chloupky a světlou kůží. Princip je následující. Laser zahřeje chloupek tak, že dojde ke spálení folikulu chloupku a ten tak již dále nemůže růst. Pokud tuto proceduru budete chtít podstoupit, je potřeba jí několikrát opakovat. Ne všechny chloupky jsou dorostlé a tak se je nepodaří najednou všechny folikuly zničit.

Depilace žiletkou a strojkem

Depilace žiletkou je úplně stejná jako v případě, holení u mužů, jen s tím rozdílem, že se použije jinak tvarovaný holicí strojek a jiné holicí pěny. Tento způsob depilace je rychlý, avšak nepříjemný pro pokožku. Ta se snadno podráždí a chloupky snadno zarůstají.

Epilační strojek jednoduše vytrhává jeden chloupek za druhým. Do strojku doporučujeme trochu zainvestovat, protože lepší strojky mají lepší epilační hlavy a navíc funkce jako je třeba chlazení depilovaného místa, takže je případná bolest trochu snesitelnější.

Depilace intimních částí

Tato depilace se nazývá brazilská depilace a to podle místa, kde byla vymyšlena. Depilace se provádí voskem nebo cukrovou pastou. Tuto depilaci si rozhodně doma sami nedělejte. Je na to potřeba někoho kdo depilaci bude provádět, zatím co vy si budete napínat kůži. Mimo to, na intimní partie je hůře vidět, takže něčí pomoc je určitě nutná. Co se týče bolesti, tak se nemusíte nijak více bát. Pro brazilskou depilaci doporučujeme navštívit nějaký salón krásy, kde tuto depilaci nabízí. Cena se pohybuje plus mínus kolem 600,-Kč. Pokud jdete poprvé na tuto depilaci, pak se připravte, že jí budete muset absolvovat dvakrát, nebo třikrát vždy po cca 14ti dnech. Později pak stačí zhruba jednou za měsíc.

Ošetření pokožky po depilaci

Pro ošetření pokožky rozhodně nedoporučujeme používat různé parfémované přípravky, ty by takovou pokožku zbytečně dráždily. Na zklidnění použijte gely nebo mléka po holení, případně balzámy po depilaci. Použít je také vhodné dětský zásyp.

Co vám nejvíce vyhovuje? Napište nám své zkušenosti, návody, rady do komentáře pod článkem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..