Jak najít svůj mobilní telefon s Androidem?

Jak najít svůj mobilní telefon s Androidem?

Poměrně lehce se vám může stát, že ztratíte svůj mobil, nebo že vám jej dokonce někdo ukradne. Otázka je, jestli se dá nějak takový mobil najít. Ztracený telefon si můžete sice zkusit prozvonit, ale někdy po ruce není žádný druhý, kterým byste mohli telefon prozvonit. U ukradeného mobilu je to vše ještě více komplikované, ten se totiž může nacházet kdekoliv.

Pokud nemáte svůj mobil registrovaný v nějakém anti-theft webu, které běžně nabízí takřka každý výrobce mobilů, nebo nemáte v  mobilu nainstalovaný nějaký speciální anti-theft program, máte ještě jednu možnost, jak ho zkusit najít.

Google Device Manager

Pokud aktivně využíváte svůj mobil a využíváte-li tedy Google Play, pak máte ještě jednu poslední možnost, která se nazývá Google Device Manager (dále jen GDM). Jedná se o ne moc známou službu, protože je teoreticky velmi snadno zneužitelná, zranitelná a navíc nefunguje vždy na 100%. Každopádně je to jedna z možností, kterou můžete použít. GDM se pokusí váš mobil lokalizovat a pokud to bude potřeba, může mobil nechat pět minut prozvánět.

google-device-manager

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..