Jak se odnaučit kouřit?

Jak se odnaučit kouřit?

e-cigateraKouření je zlozvyk, který je čím dál méně společností tolerován. A není se čemu divit. Cigaretový kouř smrdí a je velmi nezdravý a to jak pro kuřáka, tak i jeho okolí. Chcete-li se tohoto zlozvyku zbavit, je to jedině dobře.

Jak na to?

Přestat kouřit je v zásadě pouze o vůli. Tu má každý z nás jinou. Autor článku zná osobně několik lidí, kteří byť velcí kuřáci, přestali ze dne na den kouřit a již více do úst cigaretu nedali. Někdy sice prý chuť měli, ale to překonali. Nejčastěji jídlem. Což je jeden z důvodů, proč odnaučení kuřáci tloustnou. Něco prostě v té ruce mít musí, takže sahají po jídle. S tím je dobré dopředu počítat. Je to takový daň, kterou je třeba odvést. Pozor však na to, že se nic nesmí přehánět.

Návody na to, jak přestat jsou různé

Ať si zvolíte jakýkoliv způsob, dejte si nejprve malý cíl. Týden nekouřit. Následně 14 dní a pak měsíc. Malé cíle se snadno dosahují a posílí vaší sebedůvěru. Za každý dosažený cíl se odměňte něčím co máte rádi. Hlavně ne cigaretou. Dále zprvu se vyhýbejte kuřáckým prostředím, které vaše snažení budou stěžovat. Všude vyhlaste, že přestáváte s kouřením. Okolí vás pak může podpořit, a pochopí vaše případné změny nálad. Máte-li problém se sebe-motivací, tak zavítejte na YouTube (stačí kliknout na odkaz), kde najdete stovky opravdu dobrých motivačních videí. Ty si můžete pouštět každý den stále dokola.

  • Zkuste přestat ze dne na den. Někomu to tak funguje.
  • Kupte si elektronickou cigaretu a kuřte pouze jí. Časem se vám pravděpodobně znechutí. Jeden známý se po tom, co se mu dvě rozbily, přestal z lenosti definitivně kouřit. Obchod, který totiž e-cigarety prodával byl na druhé straně města. A že e-cigarety nemáte rádi? No, vždyť o tom to je. Máte si to znechutit.
  • Zkusit můžete také nikotinové žvýkačky, a náplasti, avšak nemají takový efekt jako e-cigarety, které vám poskytují nejen nikotin, ale také i předmět, který můžete mít v ruce na hraní.

Přestat kouřit je jen o vůli něco dotáhnout do konce. A to vy přeci dokážete!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..