Jak se zbavit zápachu nohou?

Páchnoucí nohy mohou být nejen velmi nepříjemný sociální problém, ale zároveň i problém zdravotní. Nebojte, pokud budete dodržovat následující rady, podaří se vám zápach omezit na minimum.

Proč nohy páchnou?

Nohy páchnou ze dvou důvodů. Jednak z důvodu nedostatečné hygieny a pak nejčastěji kvůli plísním na nohou. Zápach způsobují přemnožené bakterie.

Jak zápach odstranit?

Absolutní základ, co musíte pravidelně dělat, je dodržovat hygienu nohou. Každý den je nutné si umýt nohy a pravidelně si měnit ponožky. Pokud vám od nohou zapáchají i boty, je potřeba je dezinfikovat. Existují různé přípravky na dezinfekci bot, které si můžete koupit v drogerii nebo supermarketu zcela běžně. Jako první pomoc můžete boty ošetřit octem, který spolehlivě bakterie zahubí. Pozor však na to, jestli můžete ocet na vaše boty použít, abyste si je nepoškodili! Pokud boty ošetříte octem, děláte tak pouze na vlastní nebezpečí, i přestože by se nic stát nemělo.

Pokud vás svědí nohy, máte pravděpodobně nějakou plíseň na nohou. Zde vám doporučuji zajít k lékaři, ideálně na kožní a nechat si nohy prohlédnout. Pokud však chcete nejprve doma něco zkusit, pak si kupte nějaký přípravek na plíseň na nohou, třeba Lamisil. Dále si sežeňte v lékárně dubovou kůru, nebo hypermangan na pravidelné koupele nohou. Oba přípravky nohy účinně dezinfikují. Pokud vám tyto rady do týdne  nepomohou, vyhledejte lékaře.

V práci nebo ve škole se vždy přezouvejte do pantoflí a vždy dbejte o co nejmenší pocení nohou. Postupem času by mělo dojít k výraznému omezení jejich pocení a následnému zápachu.

Tip: množení plísní podporuje cukr. Pokud ho jíte více než je zdrávo, doporučujeme jeho množství omezit na normální doporučené denní dávky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..