Jak stáhnout Flash video?

Jak stáhnout Flash video?

Pokud potřebujete stáhnout nějaké video ve Flash formátu, máte několik možností jak to udělat.

Firefox

Pro Firefox existuje několik zajímavých downloaderů, které umí pohodlně video stáhnout. Pro hlavní video servery jako je YouTube, Vimeo apod. existují perfektní pluginy. Ty si můžete prohlédnout na stránkách Firefoxu. Nejznámější Flash Video Downloader dělá to, že k videu přidá tlačítko stáhnout s možnostmi kvality a formátu videa.

flash-video-downloader

Opera

Tento prohlížeč je na tom stejně jako Firefox. Také pro něj existují pluginy. Na ně se můžete podívat na stránce Opery.

Internet Explorer

Tento prohlížeč není moc dobrý a pluginů je do něj málo. Každopádně má na rozdíl od ostatních prohlížečů tu vlastnost, že všechny soubory co stáhne ukládá na disk. Vám tedy stačí pomocí nějakého programu (Total Commander), který umí zobrazit skryté soubory, najít ve svém profilu např.: C:\Users\BigBoss\ všechny soubory s očekávanou příponou FLV, SWF apod.

Tip: Při hledání klikněte na záložku rozšířené a vyberte dnešní datum a očekávanou minimální velikost souboru. Pokud jí nevíte, neuděláte chybu, když uvedete velikost větší než 0,5 MB, tím eliminujete nulové soubory a případné reklamy apod.

Chrome

Pro Chrome sice není žádný oficiální plugin (možná již je – podívejte se zde na Chrome Web Store), existuje však způsob, kterým lze video získat i bez pluginů. Následující popsaná metoda funguje i ve Firefoxu a Opeře, jen popsané funkce jsou pod jinými zkratkami a názvy.

Na stránce s flash videem zmáčkněte kombinaci kláves CTRL+SHIFT+J. Zobrazí se vám vývojářská konzole. Klikněte na záložku ELEMENTS. Pak klikněte v levém spodním roku na tlačítko s lupou s následně na video, které vás zajímá. Nyní se vám zobrazí zdrojový kód video elementu, v kterém musíte najít soubor s příponou SWF. Občas je tam takových souborů několik, takže je musíte vyzkoušet postupně. Pokud máte již nějaký SWF soubor vytipovaný, zkopírujte si jej i s kopletní URL adresou do clipboardu a otevřete si nové okno prohlížeče, do jehož adresního řádku vložte http odkaz na SWF soubor. Pokud jste vybrali správný soubor, spustí se vám flashové video. Nyní jen stačí vybrat v menu Soubor->Uložit a máte flash video stáhnuté. Pozor na to, že dle velikosti může stahování videa trvat hodně dlouho.

swf-source-code

Tip: flash video může mít příponu videa SWF a FLV. Občas flashové přehrávače přehrávají i MP4, avi, mpg apod.

Tip: Pro stahování flash videa nedoporučujeme používat free programy z internetu. V 9 z 10 případů si do počítače stahujete nějaký Spyware a jiné chuťovky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..