Jak v Androidu nabootovat do nouzového režimu?

Jak v Androidu nabootovat do nouzového režimu?

V případě, že máte nějaké problémy s mobilním telefonem, bude se vám hodit funkce nouzového režimu. Je to režim podobný tomu ve Windows, kdy se pouští pouze čistý operační systém, jen s tím rozdílem, že se v případě Androidu nahrají výchozí ovladače, aby s mobilem šlo pracovat. Hodí se to třeba na hledání problémů s Wifi nebo bluetooth, kdy za problémy může stát aplikace třetí strany. Takže jak nabootovat do nouzového režimu mobilu?

Jak nabootovat do nouzového režimu?

nouzový režim AndroidV Androidu od 4.1 do verze 7.x lze nouzový režim vyvolat tak, že dlouze podržíte tlačítko pro zapnutí. Jakmile se vám objeví nabídka možností co dále dělat (vypnout, restartovat, zapnout režim v letadle), dlouze podržte tlačítko vypnout. Tím vyvoláte možnost restartu do nouzového režimu, viz. obr..

Ve verzi 8.0 Oreo je to podobné, jen s tím rozdílem, že po vyvolání nabídky je potřeba dlouze držet buď tlačítko vypnout, nebo restartovat. Následně při příštím spuštění mobilu se aktivuje nouzový režim.

V nouzovém režimu budou ikony a pár dalších věcí vypadat trochu jinak, tak se nelekněte. Po restartu mobilu se vše obnoví.