Jak začít podnikat bez peněz

Jak začít podnikat bez peněz

Euro bankovkyPokud nemáte peníze a chcete začít podnikat, pak máte cca šest možností.

První spočívá v našetření peněz na podnikání, třeba tak, že vezmete nějakou brigádu a peníze z ní použijete na rozjezd vašeho businessu. Tento postup doporučujeme, pokud budete na rozjezd skutečně potřebovat nějaké větší peníze. Pokud však chcete dělat třeba webové stránky, pak na rozjezd kromě počítače nic nepotřebujete.

Druhou možností jak začít podnikat bez peněz je dělat práci zdarma. Možná se vám to zdá jako hloupost, ale pokud pár lidem uděláte něco zdarma, získáte reference a snad i spokojené zákazníky. Ti vám mohou pomoci sehnat vaše první platící klienty.

Třetí možností je půjčka v bance. Ty však nedoporučujeme pro rozjezd. Jednak vám na podnikání pravděpodobně vůbec nepůjčí, a když ano, bude to s vysokým úrokem.

Čtvrtá možnost spočívá ve vyhledání investora. Hned z kraje je potřeba říci, že pokud nemáte připravený seriózní business plán, rovnou na tuto možnost zapomeňte. Pokud o skutečném investorovi uvažujete, pak si nastudujte literaturu s tímto tématem spojenou. Pomůže vám to maximalizovat pravděpodobnost úspěchu.

Pátá možnost jak začít podnikat bez peněz leží ve vaší hlavě. Konkrétně v místě, kde máte představivost. V závislosti na tom v čem hodláte podnikat, můžete využít svou kreativitu k rozjezdu podnikání. Například, když chcete dělat v reklamě, tak si vymyslete nějaký levný a dostatečně bláznivý způsob, jak na sebe upozornit. Například, pokud se chcete dostat do novin, tak se třeba převlékněte za super hrdinu a začněte pobíhat po Praze, nebo nějakém větším městě a šiřte nějakou pozitivní myšlenku.

Neposlední možnost je zkusit získat peníze na rozjez od své rodiny nebo příbuzných. Zkuste jim svůj nápad prodat, a uvidíte, jestli nějakého sponzora seženete. Pozor však na to, že půjčky od příbuzných jen málokdy dopadají dobře.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..