Jak zahnat jarní únavu?

Jak zahnat jarní únavu?

Jarní únava je stav, ne diagnóza, při kterém se na jaře se cítíte unavení, ospalí, máte špatnou náladu zkrátka jsme fyzicky i psychicky vyčerpaní. Co se  s tím dá dělat?

Proč jsme na jaře unavení?

Po zimě je tělo vyčerpáno boji s nemocemi, nachlazeními, těžkým jídlem, alkoholem, nedostatkem světla, pohybu, a v neposlední řadě nedostatkem vitamínů. Na to tělo přirozeně reaguje únavou, čímž vám jasně říká, že si potřebuje odpočinout. A odpočinek je přesně to co budete potřebovat.

Jak na jarní únavu?

Nejlépe uděláte, když si na pár dní vezmete volno, během kterého budete pouze relaxovat. Tím se však nemyslí, že zalezete do postele a vylezete z ní až na poslední den volna. Spánek je sice důležitý, ale nesmí mít absolutní prioritu. Místo toho dělejte to co máte rádi. Sportujte, zahradničte, cestujte, věnujte se koníčkům, zkrátka věnujte se všemu co máte rádi a co vám dělá radost. V tomto období si můžete dovolit být trochu sobečtí a myslet více na sebe. Mimo to je potřeba po zimě doplnit ideálně přirozenou cestou tj. zeleninou a ovocem všechny druhy vitamínů, které si vaše tělo nedokáže vyrobit samo. Hlavně vitamín C. Pokud je období, kdy svítí venku slunce, snažte se si ho co nejvíce užít. Sluneční světlo je pro naše tělo nesmírně důležité. Zlepšuje náladu, umožňuje kůži produkovat vitamín D, který je velmi důležitý pro naší imunitu. Mimochodem dlouhodobý nedostatek vitamínu D je prokazatelně spojen s vyšší náchylností k tzv. akutním respiračním infekcím a chřipce.

Pokud pijete alkohol, nebo kouříte alespoň na nějakou dobu přestaňte. Dopřejte svým játrům Ostropestřec Mariánský, který není drahý a dá se sehnat v prodejnách zdravé výživy jako čaj, kapky nebo olej. Ostropestřec je nejúčinnější pro očistu jater. Koupit si také můžete různé čistící čaje. Opět nejsou drahé a jejich nabídka je poměrně rozsáhlá, takže je z čeho si vybrat.

Pokud se ani po delší době odpočinku nebudete cítit lépe, vyhledejte svého lékaře. Pocit vyčerpanosti nutně nemusí vždy znamenat jarní únavu, ale jiný zdravotní problém.

Shrnutí: Tělo je po zimě celkově vyčerpáno. Proto je potřeba aktivně relaxovat (dělat to co vás baví), přestat konzumovat alkohol, nekouřit, jíst ovoce a zeleninu a dopřát si dostatek spánku. V neposlední řadě navštivte prodejnu zdravé výživy a kupte si něco pro očištění těla. Pokud nevíte co, zeptejte se v prodejně, rádi vám poradí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..