Jak zálohovat Outlook

Jak zálohovat Outlook

Zálohování Outlooku je velmi hloupé a nedořešené, a to ani ve verzi 2013. Bohužel zálohování Outlooku Microsoft dost podcenil, a tak je zálohování vždy tak trochu problém. Pojďme si ukázat pár způsobů, jak Outlook zazálohovat.

Pokud využijete následují návod pro zálohování, pak tak činíte pouze na vlastní nebezpečí. Uvedené postupy se v praxi osvědčily a tak byste s nimi neměli mít žádný problém. Pokud však budete zálohovat nějaká velmi cenná data, pak tak čiňte velmi obezřetně a radši si udělejte více různých záloh.

1. Nejjednodušší způsob zálohování Outlooku

Nejjednodušší záloha emailů Outlooku, která však není úplně korektní, spočívá v prostém zazálohování adresáře, do kterého Outlook ukládá emaily. Toto místo najdete následovně:

Soubor -> Nastavení účtu -> Nastavení účtu -> Datové soubory

Zde si pro každý datový soubor klikněte na ikonu „Otevřít umístění souboru“ a obsah překopírujte do zálohy. Pozor na to, že Outlook musí být vypnutý

Datový soubor

.

Obnova se pak dělá tak, že při první konfiguraci účtu nastavíte i zazálohovaný datový soubor. Na obrázku vlevo dole – Existující datový soubor aplikace Outlook.

Import datového souboru

Tato záloha vám zazálohuje emaily, avšak ne nastavení programu. Během mé praxe se ukázalo, že tato forma zálohy je v drtivé většině případů absolutně vyhovující. Pokud jste náročnější uživatelé, pak doporučuji vyzkoušet další bod 2.

2. Jednoduchý a korektní způsob zálohování

Následující zálohování patří mezi korektní a oficiální způsoby zálohování, které je jen s drobnými obměnami téměř vždy stejné (Outlook Express ,2007, 2010, 2013). Pozor na to, že nedojte k zazálohování nastavení účtu.

Soubor -> Možnosti -> Upřesnit -> Exportovat

U Outlooku 2013 Stačí jen Soubor -> Otevřít a exportovat -> Import/Export

Outlook Export

Dále je ve všech verzích následujících pár kroků stejných.

Export do souboru -> Datový soubor aplikace Outlook -> (Vyberete co chcete exportovat – najednou to nejde) – (Vyberete umístění exportovaného souboru) -> (Nastavíte heslo k datovému souboru – není podmínka)

Outlook export krok 2

Obnovení je stejné jako v kroku 1. Provedete konfiguraci účtu a kliknete na vybrání datového souboru viz. obr 2.

3. Pro ty co chtějí přeinstalovat Windows

Pokud chcete přeinstalovat počítač, pak je nejlepší způsob, jak kompletně zazálohovat Outlook tj. i se vším nastavením, je spustit nástroj Migrace profilu uživatele. Tento nástroj, který je ve všech verzích Windows od Vista a výše, mimo zazálohování kompletního profilu také zálohuje Outlook a dělá to velmi dobře! Bohužel nelze tento nástroj použít pouze pro zálohu Outlooku. Zatím mnou netestováno na Office 2013.

Migraci uživatele najdete rychle. Zmáčkněte Win klávesu a napište slovo Migrace.

Migrace profilu uživatele

Pro zkušené uživatele

Nastavení profilu Outlooku si také můžete vyexportovat z registrů. Nastavení najdete zde:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Windows Messaging Subsystem\Profiles

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..