Jak zrychlit stahování souborů z internetu?

Stahování souborů i s velmi rychlým připojením může být dost pomalé. To může být třeba dáno tím, že protistrana má nastavené omezení rychlosti, nebo třeba váš provider přímo vám nějak omezuje stahování. Naštěstí se tato omezení dají obejít.

Pokud má server, ze kterého stahujete, povolené částečné stahování souborů, je možné pro stahování použít speciální software, který umí stáhnout soubor tak, že začne najednou stahovat několik částí souboru (kolik záleží na nastavení). Tak lze obejít různá rychlostní omezení stahování a dokonce takto lze urychlit stahování ze serverů, které jsou sice rychlé, ale aktuálně z nich data tečou velmi pomalu.

Programy, které umí stahovat více částí souboru najednou se souhrnně jmenují download akcelerátory. Neznámější a nejlepší program zdarma ke stažení se dokonce i tak jmenuje Download Accelerator Plus (DAP). Než však začnete nějaké akcelerátory stahovat z internetu, uvědomte si, že většina různých download akcelerátorů obsahuje spoustu malware často podobě adware a spyware. Podobné je tomu i u DAP, který obsahuje spoustu reklamy. Tu můžete odstranit tak, že si koupíte placenou verzi programu.

Tip a upozornění: Při stahování nestahujte nikdy více jak 4 části najednou, jinak síť zatížíte tak, že s ní nikdo další nebude moci pracovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..