Jaký vybrat dopravní prostředek do města?

Jaký vybrat dopravní prostředek do města?

Cestování většími městy každý den není nikdy jednoduchou ani příjemnou záležitostí. Bohužel většina z nás je nucena absolvovat každodenní cestu do zaměstnání a v přeplněných městech je to opravdu velký oříšek. Ve velkých městech samozřejmě fungují různé způsoby hromadné dopravy, ale ne každý z nás tomuto způsobu dopravy věří a ne každému z nás vyhovuje. Existují ale dopravní prostředky, které jsou do města ideální. Jaké to jsou?

 

Nemají 4 kola, ale jen 2!

Pokud se budeme bavit o dopravních prostředcích, které mají opravdu ideální vlastnosti pro jízdu ve městě, bude řeč především o dvoukolových dopravních prostředcích. Automobily tedy vynecháme. Zaměříme se především na kola, ale také na motorky. Žádné velké motorky, ale menší druhy, tedy skútry. Kola a skútry – dvoukolové dopravní prostředky, ideální do velkých měst. Protáhnou se skoro všude, snadno se ovládají a mají nízké provozní výdaje.

kentoya-01

Chcete klasická kola? Zkuste elektrokolo

Ne každý z nás je příznivcem absolvování každodenní únavné cesty do práce a z práce, při které by ještě musel vynakládat velké množství sil při šlapání na kole. Tento problém ale částečně řeší elektrokola. Základním zdrojem pohonu pro tento druh kol, je sice stále lidská síla, ale šlapání velmi usnadňuje elektromotor. Elektromotor je poháněn akumulátory. Moderní elektrické kolo je vybaveno Lithium-Polymerovými akumulátory. V porovnání s olověnými bateriemi jsou mnohem lehčí a také mají vyšší kapacitu. Pro řízení elektrokol není zapotřebí žádný řidičák a mohou být využity i pro jízdu na cyklostezkách. Při správném výběru modelu mhou být provozní náklady na 100 km jízdy jen 6Kč. I proto využívá elektrokola i Česká Pošta pro poštovní doručovatele. Více zde.

kentoya-02

Kdo nechce šlapat vůbec, je tu skútr!

A pro ty, kdo nechtějí při pravidelných cestách městem šlápnout do pedálů ani jednou, jsou tu skútry. Skútry jsou malými motocykly a pro jejich řízení je zapotřebí řidičský průkaz a platí stejná pravidla, jako pro všechny ostatní řidiče motorových vozidel. Jako ideální prostředek do města jsou skútry považovány především kvůli velmi nízké spotřebě (v porovnání s ostatními motocykly). Skútry mají také menší průměr kol. Díky tomu je zajištěna jejich lepší ovladatelnost, což je při hustém městském provozu vlastnost, kterou jistě velmi oceníte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..