Kdy je povinnost mít na autě zimní pneumatiky?

značka pneumatikPovinnost mít na autě zimní pneumatiky platí od 1. listopadu – 31. března následujícího roku. Pokud v tomto období napadne sníh, nebo vjedete do úseku označujícího povinnost míst zimní pneumatiky, pak musíte mít auto přezuté na zimní pneu. Pokud nebude sníh a nevjedete-li do úseku vyžadují zimní přezutí, pak můžete jezdit na letních pneumatikách. Pozor však na to, že i během několika hodin se může počasí výrazně změnit a může začít padat sníh. V takovém případě již má povinnost mít zimní pneumatiky.

Vždy je nejlepší mít od 1.11. do 31.3. zimní pneumatiky, bez ohledu na aktuální počasí!

Pozor na to, že pokud dojde k autonehodě, pak bude pojišťovnu zajímat, jestli máte zimní pneumatiky. Pokud je mít nebudete, máte automaticky smůlu a nedostanete ani korunu.

Proč se pneumatiky musí přezouvat?

Protože letní pneumatiky při teplotách pod 10 stupňů Celsia tvrdnou a kloužou. Zatímco zimní pneumatiky mají měkčí směs, která ani při nízkých teplotách netvrdne a tolik neklouže.

2 thoughts on “Kdy je povinnost mít na autě zimní pneumatiky?

  1. Dlouho jsem před nástupem zimního období zvažoval, jestli si koupit nové pneumatiky nebo si na auto pořídit ojeté, tedy použité pneumatiky. Jelikož jsem přes zimu spíš sváteční řidič v menším městě (hlavně nákupy), rozhodl jsem se pro použité pneumatiky. Na internetu je spousta prodejců, rozhodně se mi vyplatilo se neukvapit a pečlivě prozkoumávat jednotlivé nabídky včetně obchodních podmínek. Nakonec jsem si vybral e-shop s ojetými pneumatikami pouzite-pneu.eu. Na tomto webu jsou v mnoha kategoriích stovky pneumatik a vzhledem k tomu, že jejich provozovnu mám z domova snadno dostupnou, nechal jsem si zakoupené pneumatiky i přezout v jejich pneuservisu. Navíc jsem získal 15% slevu na provedenou práci, takže jsem maximálně spokojený

    1. No nevím, použitým pneu bych nevěřil ani za mák. Už jen protože jsou v drtivé většině případů skladovány naprosto nevyhovujícím způsobem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..