Nejčastěji tažená čísla ve Sportce

Nejčastěji tažená čísla ve Sportce

barevná číslaSportka patří mezi jednu z nejoblíbenějších loterijních her. A není divu, generuje totiž největší počet milionářů v ČR. Tak proč si nevsadit? Jenže na jaká čísla je nejlepší vsázet? Existují nějaká nejvíce tažená čísla ve sportce? Pojďme se na to podívat.

V tomto článku autor chtěl pro neznalé statistiky uvést několik náhodných čísel, které by vydával za nejčastěji tažená, jenže nedalo mu to a tak zde v tomto článku uvede na pravou míru jak je to s těmi nejčastěji taženými čísly.

Život jen náhoda

Jak zpívá Ježek, Voskovec a Werich ve slavné písni „Život je jen náhoda“, tak i vylosovaná čísla jsou otázkou náhody. Totiž, systém losování musí být absolutně, nebo minimálně hodně náhodný. Jinak by totiž již dávno hra skončila, protože by nějaký matematik zcela jistě našel systém pro generování výherních čísel. A to se doposavad nestalo. Mimo to, pokud si z internetu stáhnete všechna kdy vylosovaná čísla a zpracujete si pravděpodobnost jejich tažení, zjistíte, že žádné číslo se neopakuje s vyšší pravděpodobností. Pravděpodobnost vylosování je pro každé číslo vždy stejná, rovná 1.

Má to tedy smysl?

Rozhodně ano. Vyjdeme-li z předpokladu, že život je opravdu jen otázkou náhody, pak má smysl náhodu pokoušet a hru hrát. Vyberte si nějakou strategii, která je vám nejbližší a hrejte. Pokud vám bude štěstěna nakloněna, vyhrajete. Pravděpodobnost výhry nejvyšších částek je však extrémně malá. Je mnohem pravděpodobnější, že vyhrajete menší částku. Nicméně i ta může být docela zajímavá.

Zajímá vás problematika náhody v životě? Pak doručujeme přečíst knihu Černá labuť autora Nassima Nicholase Taleba, nebo pro třeba knihu Náhodná procházka po Wall Street autora Burtona G. Malkiela. Obě knihy řeší problematiku náhody. První v běžném životě a druhá na finančních trzích.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..