Noc kostelů – kdy a kde?

Noc kostelů – kdy a kde?

silueta kostelaChcete se dostat do míst, kam se jen tak nedostanete? Zajímáte se o tajemno, či duchovní život? Pak musíte využít jedinečnou Noc kostelů, která vám zpřístupní mnohá zajímavá místa.

V roce 2009 byla poprvé v Čechách  prezentována Noc kostelů, která rok od roku získává čím díl více na své oblibě. V Noci kostelů se totiž otevírá více než 1.000 kostelů a farností katolické a křesťanské církve a vy tak máte jedinečnou možnost se podívat do míst a zákoutí, kam se běžně není možné dostat, nebo jen ve velmi omezených případech. Noc kostelů je zdarma a koná se na konci měsíce května. V rámci Noci kostelů na vás nečekají pouze otevřené kostely a farnosti, ale také i velmi bohatý doprovodný program v podobě modliteb, diskuzí, čtení, přednášek, výstav, meditací, hudebního programu a mnohého dalšího. Vždy záleží na konkrétní lokalitě.

Termín: zde
Program a zpřístupněné lokality: zde
Facebookové stránky akce: zde

Noc kostelů v zahraničí

Pokud bydlíte poblíž hranic, nebo vás prostě zajímají i zahraniční církevní lokality, můžete v tuto noc vydat za naše hranice. Konkrétně můžete navštívit:

  • Slovensko
  • Estonsko
  • Rakousko
  • Nizozemí
  • Německo

Seznam konkrétních lokalit naleznete zde.

 

Video pozvánka z roku 2015

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..