Objevte díky kurzu reiki sílu životní energie

Objevte díky kurzu reiki sílu životní energie

cakryZajímá vás východní filozofie a léčitelství? Chtěli byste umět rozproudit a předávat životní energii? Je to možné, pokud se rozhodnete absolvovat kurzy reiki. Toto alternativní učení si získává popularitu díky své jednoduché podstatě a přitom jedinečným vlastnostem. Objeveno a zformulováno bylo teprve na počátku 20. století v Japonsku, kdy za jeho zrodem stál mistr Mikao Usui. Přesto se o novou metodu vlastně nejedná, protože stojí na prastarých základech lidské moudrosti.

Co se skrývá pod pojmem reiki?

Překlad tohoto japonského slova zní univerzální (životní) energie a o tu jde především. Podle reiki (někdy psáno i reiky) je naše tělo protkáno meridiány – drahami, ve kterých proudí tato energie. Dráhy se sbíhají a kříží v energetických centrech zvaných čakry a právě blokace těchto čaker stojí za problémy zdravotními i psychickými. Léčivá síla reiki spočívá v odstranění těchto blokád a opětovném rozproudění energie.

Léčivé ruce i mysl

Člověk má v sobě schopnost odstranit tyto energetické blokády sobě i ostatním, ovšem nejdřív ji musí objevit. A k tomu slouží kurzy reiki, jaké pořádá například Esoterická škola reiki a shambally. Učení se rozděluje na stupně podle dosažené úrovně. První stupeň vede k objevení energie a pochopení jejího předávání pomocí rukou. Ve druhém stupni se tato schopnost zdokonaluje o předávání na dálku a dokonce i do jiných časových období. Třetí stupeň pracuje se symboly, které znásobují sílu předávané energie, a také pomáhá učenci nalézt své nejhlubší nitro a vyrovnat se se sebou samým. Pokud byste chtěli i vy reiki učit, musíte absolvovat i čtvrtý stupeň mistra-učitele. Pak můžete předávat své nabité schopnosti dále.

Učení na dálku?

Zúčastnit se kurzu, který vás naučí pracovat se svou energií, můžete buď přímo osobně nebo i z pohodlí svého domova. Esoterická škola pořádá kurzy reiki a shambally na dálku i osobně v Prostějově. Záleží tak na vás, co vám bude lépe vyhovovat. Ač se vám to možná zdá divné, kurzy reiki na dálku jsou stejně přínosné a kvalitní jako ty osobní.