Jak překonvertovat PDF a jiné formáty do MOBI pro čtečku Kindle?

Jak překonvertovat PDF a jiné formáty do MOBI pro čtečku Kindle?

kindleČtečka elektronických knih Kindle, ač by se na ní dalo dost věcí ještě vyladit, patří mezi velmi oblíbené a rozšířené čtečky e-knih. Bohužel nepodporuje příliš mnoho formátů (DOC, DOCX, HTML, MOBI, ePub, RTF, TXT, PDF, KPF, AZW a obrázky), a ještě k tomu, ne se všemi pracuje korektně. Číst PDF soubor je docela utrpení. Písmo se dá upravovat pouze primitivním zoomováním stránky, které je na čtení velmi nepohodlné apod. Proto je lepší všechny e-knihy přímo kupovat ve formátu MOBI, nebo je do MOBI konvertovat. Pojďme si ukázat jak na to.

Amazon to udělá za vás

Asi nejjednodušší, za to však bez možnosti cokoliv nastavit, je nechat Amazon automaticky konvertovat vaši e-knihu. To se udělá tak, že pošlete email s e-knihou v příloze na váš email u Amazonu a do předmětu uvedete CONVERT. Do Kindlu vám pak přijde již převedená e-kniha. Je to velmi snadné a docela dostačující. Pokud máte v e-knize obrázky, počítejte s tím, že o část přijdete. Proč to nevíme, ale je to tak. Manuál, který jsme takto konvertovali přišel o část grafiky.

Chcete víc, stáhněte si Calibre

Mezi milovníky e-knih kraluje jeden velmi zajímavý program na jejich konverzi. Jmenuje se Calibre a můžete si ho stáhnout zde: http://calibre-ebook.com. Program je zdarma, umí opravdu hodně věcí (cover, metadata, odesílání do čtečky aj.) a podporuje většinu čteček a to nejen tu od Amazonu, ale i od jiných výrobců. Stejně tak zvládne přečíst a převést mnoho formátů (ePub, MOBI, AZW3/4, DOCX, FB2, HTMLZ, LIT, LRF, PDB, PMLZ, RB, RTF, SNB, TCR, TXT, TXTZ, ZIP, PDF). Našinec zajisté také ocení podporu českého jazyka. Bohužel program je dle našeho mínění poměrně komplikovaný a zasloužil by předělání.

Calibre