Proč si domů pořídit rotoped?

šlapka rotopedu

Většina z vás má doma kolo, proč byste si tedy měli kupovat rotoped, když je to takové kolo bez kol. K čemu by vám byl? Není lepší vyrazit na kole do přírody? Ano, i ne. Pojďme se podívat na pár dost dobrých důvodů, proč je dobré si domů pořídit rotoped.

Nezávislost na počasí

Na kole nemůžete jezdit pořád. V zimě to moc nejde, v dešti, nebo třeba za silného větru se na kole budete spíše než cokoliv jiného proklínat. Stejně tak se špatně jezdí v noci. Žádné z těchto omezení rotoped nemá.

Je to bezpečné

Stejně jako se můžete utopit v talíři s polévkou, tak i na rotopedu si můžete také ublížit, avšak je to milionkrát méně pravděpodobnější než na kole. Na kole stačí špatně vyhodnotit situaci a je malér na střeše. Navíc vás na něm nic pořádně nechrání, takže i malý náraz autem může znamenat i půl roční domácí léčbu.

Nejen pro milovníky filmů

Rotoped má oproti kolu jednu fantastickou výhodu. Stojí. Díky tomu si ho můžete dát do obýváku před televizi a při jízdě sledovat nějaký ten seriál, film, zprávy, nebo třeba poslouchat hudbu, což je na kole značně nebezpečná záležitost. Mimochodem, pokud posloucháte na kole hudbu ve sluchátkách, tak byste toho měli co nejdříve nechat. Je to opravdu nebezpečné a také bohužel dost rozšířené.

Pro ty co nemají čas

Času má většina z nás jen málo. Proto je potřeba s ním správně zacházet. Zde vám rotoped více než pomůže, protože se na něm můžete projet kdykoliv bez ohledu na aktuální čas. Jednoduše třeba večer, při sledování televizních zpráv, si můžete protáhnout nohy.

Efektivní spalování tuku

Rotoped má jednu výbornou vlastnost. Tím je měření spálené energie, které je na kole docela problém měřit. Mimo to, nejste závislí na geografickém rozložení vašeho okolí, které vám nutně nemusí nabízet nějaké zajímavé kopce, či krajinu. Na rotopedu si nastavíte program jaký vám vyhovuje a o nic víc se nestaráte. Můžete si tak vychutnat jízdu jen po rovince, do vrchu, ale i odpočinkovou jízdu z kopce, a přitom vždy uvidíte, kolik energie jste vydali.

Rotoped je vhodný pro každého

Bez ohledu na věk, a tak trochu i tělesné možnosti, může na rotopedu jezdit opravdu každý. Jak mladí lidé, tak i starší jedinci, kteří se již necítí na to, aby se proháněli mezi auty na silnici.

Je to zábava

Moderní rotopedy mají různé vymoženosti. Ty lepší se dají propojit s mobilním telefonem, nebo tabletem, případní počítačem a své výkony všelijak vyhodnocovat, sdílet apod. Navíc se k rotopedům dají sehnat různé programy, které vám budou simulovat reálnou jízdu pomocí Google Street View, takže se můžete projet po „reálné“ lokalitě téměř kdekoliv na světě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..