Seriál o dietách: Krabičková dieta

Healthy lunch box filled with bread for take away

Hubnutí vyžaduje nejen odhodlání a sebekázeň, ale také určitý čas, který stojí především nákup kvalitních surovin a příprava zdravých jídel z nich. A to je často kámen úrazu, který brzy otupí prvotní nadšení a elán. Mnoho lidí má totiž tak nabitý denní program, že zakrátko zjistí, jak náročné až nemožné je pro ně neustálé zabývání se jídlem. Vždyť mají sotva čas ho sníst, natož ještě každý den nakupovat a vařit. A všechna nedávná skvělá dietní předsevzetí tak bohužel vezmou za své.

Co je krabičková dieta?

Chtěli byste hubnout, a nemuset přitom přemýšlet každou chvíli nad skladbou svého jídelníčku? Nechce se vám trávit čas v obchodech studováním etiket na jednotlivých potravinách? Pak se nabízí řešení v podobě krabičkové diety. Ta je čím dál populárnější a nabízí ji již mnoho firem. Princip je jednoduchý. Na základě vaší objednávky vám bude pravidelně doručováno 5 porcí jídla denně až domů nebo do zaměstnání, a na vás tak bude je jen pravidelně konzumovat. Samozřejmě to ale není zadarmo. Přečtěte si o všech výhodách i nevýhodách krabičkové diety a sami zvolte, zda je pro vás tím pravým způsobem, jak se dostat na svou vysněnou váhu.

Jak se hubne s krabičkovou dietou?

Krabičková dieta představuje možnost zdravého hubnutí. Jídelníček bývá sestaven zpravidla tak, aby docházelo k úbytku na váze 0,5-2 kg. To jsou limity, při kterém se tělo zbavuje přebytečné zátěže, aniž by to pro něj představovalo riziko. Denní dávka kalorií je vyváženě rozdělená do pěti jednotlivých jídel, tedy snídaně, přesnídávky, obědu, svačiny a večeře (případně ještě druhé večeře). Jídla bývají dovážena většinou den dopředu a mají trvanlivost minimálně 24 hodin. Na každé krabičce by přitom neměla chybět nejen informace o tom, který konkrétní chod se v ní skrývá, ale také z čeho přesně se skládá. Pestrost jídelníčku a čerstvost surovin by měla být samozřejmostí, protože i dietní jídlo musí v první řadě dobře chutnat. Při dodržování pravidelnosti v konzumaci dovezené stravy jdou kilogramy dolů poměrně snadno. Pro lepší výsledek je ale třeba přidat i pohyb, to platí u každé diety.

Jaké jsou hlavní výhody této diety?

Je to především časová úspora, kterou krabičková dieta přináší. A také pohodlí, protože vám odpadne veškerá starost o nakupování a přípravu své stravy. Mezi další klady lze přičíst i to, že díky rozmanitosti jídelníčku máte také často možnost ochutnat nové zdravé potraviny, kterých byste si třeba jinak na pultech obchodů ani nevšimli.

Jak si vybrat spolehlivého dodavatele diety do domu?

Nejlepší je spolehnout se na kladné ohlasy spokojeným zákazníků a také si dobře pročíst webové stránky firmy nebo si rovnou domluvit nezávaznou schůzku, je-li to možné. Na základě konzultace s odborníkem by měl být vždy speciálně pro vás sestaven jídelníček, který bude odpovídat nejen vaší představě o snížení váhy, ale také se přizpůsobí vašim chuťovým buňkám a určitě i případným zdravotním problémům. Už kvůli tomu je dobré obrátit se na firmu, u které má toto na starosti nutriční terapeut (starší název této profese je dietní sestra). Jen takový člověk má zdravotnické vzdělání a může radit s jídelníčkem i nemocným lidem. U zdravého člověka postačí obrátit se na výživového poradce, který své vědomosti získal akreditovaným kurzem. Vždy je však nejlepší dát na doporučení známých nebo si alespoň dobře prostudovat reference na internetu.

Jaké má krabičková dieta nevýhody?

Tou první, která napadne většinu lidí, je poměrně vysoká cena. Tady je ale třeba zvážit to, že investujete do svého zdraví. Pokud se budete snažit dodržovat pravidelnou, zdravou a pestrou stravu vlastními silami, určitě to také bude stát nemalé finanční prostředky. A ač je to na první pohled nesmyslné, druhou nevýhodou může být právě jednoduchost krabičkové diety. Díky ní člověka totiž nic nenutí přemýšlet nad správnou skladbou stravy, a tak bývá o to těžší udržet se v nových kolejích i po skončení diety, kdy přijde chvíle samostatné přípravy jídel.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..