Tipy na snadné a krásné vánoční dekorace

Tipy na snadné a krásné vánoční dekorace

Ukázka vánoční dekoraceVánoce se blíží mílovými kroky a je tedy nejvyšší čas vnést trochu sváteční atmosféry i do svého domova. Vánoční dekorace dokáží proměnit každý kout domácnosti v kouzelné místo s pohodovou atmosférou. Nenapadá vás, jak jednoduše a s minimem času i nákladů vyzdobit svůj byt či dům? Nechte se inspirovat těmito snadnými tipy.

Jehličí do každé vázy

Jednoduchou a ryze vánoční dekorací na stůl je chvojí z jakéhokoliv jehličnatého stromu doplněné ve váze větvičkami barveného jmelí. Pokud máte v blízkosti les, vydejte se na malou procházku. Bydlíte-li ve městě, navštivte zahradnictví nebo místa, kde prodávají vánoční stromečky. Pořiďte si svazek chvojek podle svého vkusu. Jen myslete na to, že smrček v teple rychle opadává a borovička obvykle zase potřebuje větší prostor, aby opravdu vynikla. Jedle tak bývá velmi dobrou volbou, její sytě zelená barva krásně vypadá a jehličí vydrží poměrně dlouho čerstvé. Rozdělte větvičky do váz a doplňte je kouskem jmelí. Z jednoho svazku chvojí a jednoho svazku jmelí naplníte i několik váz, takže můžete za pár desetikorun vyzdobit hned více míst v domě. Tato dekorace je velmi jednoduchá, ale právě v tom je její kouzlo.

Holé větvičky s ozdobami

Nechcete doma sbírat opadané jehličí? Pak si doneste několik větví listnatého stromu. Naaranžujte je do větší vázy a zavěste na ně drobné ozdoby na stromeček. Se strohostí a nevýrazností holých větviček budou skvěle kontrastovat lesklé a třpytící se ozdoby. Krásně budou vypadat v jednotné barvě, ale klidně může být i barevný mix, to záleží na vkusu každého.

Ovoce, oříšky a koření

Toto je klasika, která nestárne a je v mnoha domácnostech populární už po staletí. Citrusové plody, hlavně pomeranče a citróny, nakrájejte na kolečka a usušte na topení. Nechte je opravdu pořádně vyschnout, aby nezačaly plesnivět. Poté je můžete použít každé zvlášť jako ozdoby na větvičky ve váze, nebo je navléci na šňůrku jako řetěz. Podobně se dají použít i křížaly z jablek nebo hrušek. Výborně je bude doplňovat celá skořice, kdy jí několik kousků svážete dohromady provázkem nebo ozdobnou stužkou a zavěsíte. Velmi pěknou dekorací, kterou je však třeba obměňovat, je i čerstvé ovoce. Opět jsou nejlepšími pomocníky pomeranče, do kterých se dá jednoduše zapíchat koření hřebíček. Na talířku nebo misce doplňte takto vyzdobený pomeranč například celými nevyloupanými buráky a vlašskými ořechy, celou skořicí nebo pěknou mašličkou.

Mašlovaná

Dalším tipem, jak ozdobit větvičky ve váze, ale nejen ty, jsou mašle uvázané ze stuhy. Vyberte si mašli v barvě, která se vám hodí do interiéru, a v šířce podle toho, jak velké mašličky potřebujete. Pak jen uvažte jednotlivé pěkné mašle přímo na větvičkách. Nebo je uvažte jen tak a pak je využijte ke zdobení všeho možného. Například když k nim přišpendlíte zezadu spínací špendlík, můžete je připevnit na záclony. S přilepenou špejlí zase poslouží jako jednoduchý slavnostní zápich do květináče. S přivázanou nití je můžete zavěsit na lustr, zrcadlo nebo třeba poličku. Aby mašle lépe držely ve správném tvaru, postříkejte je silně tužícím lakem na vlasy, nechte dobře zaschnout a teprve poté je aplikujte jako vánoční výzdobu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..