Co je aura-soma a jak léčí?

Co je aura-soma a jak léčí?

meditujici zena v kruhuAura-soma je alternativním léčebným postupem, bývá nazývána léčbou duše. Používá se při ní síla barev, energie z rostlin, minerálů a drahých kamenů. Pracuje s příčinami nemocí a souvislostmi mezi nimi a pomáhá harmonizovat duchovní, duševní, fyzickou i mentální část osobnosti člověka. Česky se aura-soma nazývá barevnou terapií. Základem léčby jsou dvoubarevné lahvičky Equilibrium (česky rovnováha), které jsou tvořeny olejem a vodou v poměru 1:1. Emulze vzniklá protřepáním se nanáší přímo na tělo.

Kde se vzala aura-soma?

Tato terapie se zrodila v Anglii a to poměrně nedávno, v druhé polovině 20. století. Za jejím objevem stojí farmaceutka a léčitelka Vicky Wall. Tato žena byla dcerou židovského učence kabaly a tak měla blízko k duchovní stránce života. Zároveň ale využila své laboratorní znalosti a postupně zjistila, že její kosmetické lahvičky mají silní léčivý účinek. Toto byl počátek dnes populární celostní terapie, která pomáhá léčit všechny neduhy našeho těla. Vychází tedy ze spojení moderních poznatků a starých metod léčení jako například reiki nebo zmiňované kabaly.

Jak probíhá ošetření u terapeuta?

Nejprve je potřeba udělat si s pomocí terapeuta barevný test. Ze škály barevných lahviček si zájemce vybere čtyři, které se mu líbí, a jednu, která se mu naopak vůbec nelíbí. Na základě tohoto výběru mu školený terapeut je schopen pomoci odhalit, co je momentálně jeho největším problémem a kde se nachází blok, který je potřeba odstranit. Po této analýze doporučí terapeut klientovi nejvhodnější lahvičku a stanoví způsob, tedy především četnost, užívání. V průběhu užívání vybrané směsi si člověk začne sám uvědomovat souvislosti a příčiny svých problémů, stává se sebevědomějším a s tím přichází i zlepšení všech problémů, které mnohdy souvisí právě se strachem v duši.

Jako většina alternativních metod se ani aura-soma a její účinky nedají potvrdit lékařskými výzkumy a mnozí ji proto považují za nesmysl nebo maximálně placebo efekt. V celém světě je ale také spousta lidí, kteří na tuto terapii nedají dopustit. Jestli pomůže i vám, závisí i na tom, jak moc jste otevření vůči těmto alternativním stylům. Víra hraje v tomto případě určitě svou roli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..