Co je to černý pátek?

taškyJako Černý pátek (Black Friday) se označuje v Americe den po dni Díkůvzdání, v průběhu kterého jsou v obchodech velké slevy skoro na všechno. Přičemž se obchody v rámci konkurenčního boje otevírají velmi brzy, někdy i ve 4 hodiny ráno.

Přestože tento den není žádný oficiální státní svátek, mají všichni volno a školy jsou zavřené. Černý pátek je pro obchodníky velmi oblíbený, protože v tento den se nakupování zvrhne v čisté nákupní šílenství, s kterým je spojen nejvyšší obrat v roce. Nákupy se často neobejdou bez různých incidentů. Často si lidé chtějí koupit jakékoliv zboží za jakoukoliv cenu, hlavně že je ve slevě. To je často spojeno s tím, že si lidi navzájem kradou zboží, někdy dochází dokonce až k rabování.

Černý pátek není jen o šílenství, ale i o soutěžích. Nejčastěji se soutěží v tom, kdo po otevření obchodu ke slevám doběhne jako první apod.

S Černým pátkem, který se poprvé objevil v roce 1961 ve Philadelphii, se můžete setkat také třeba v Kanadě nebo Británii, avšak ne v takové míře jako v USA.

U nás není Černý pátek moc známý, přestože se do něj pomalu a jistě zapojuje čím dál více obchodů. Průkopníkem je třeba Alza, Mall, CZC, eReading, Kasa aj.

Chcete-li si užít vysokých slev, pak je nejlepší nakupovat na internetu, například na eBay, Amazonu, Aliexpressu aj. zahraničních nákupních webech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..