Co je to finská půjčka a na co si dát pozor?

Pokud potřebujete jen krátkodobou a malou půjčku, třeba před výplatou, budete se nejpravděpodobněji zaměřovat na tzv. Finskou půjčku, která je relativně dost rozšířená.

Jak již sám název napovídá, pocházejí z Finska, kde je vymysleli. Jedná se o mikro půjčku – 1.000 až cca 10.000,-Kč, která se splácí nejpozději do 45 dnů. Jedná se tedy o krátkodobou půjčku, u které se nesleduje registr dlužníků a ani schopnost ručit. Nicméně pozor na to, že i tyto nebankovní půjčky je potřeba včas splácet. V opačném případě vám příště tolik peněz, nebo dokonce vůbec nepůjčí.

U finské půjčky si dejte pozor na

  • vysoké úroky – stovky až tisíce procent!
  • vysoké úroky z prodlení
  • vysoké poplatky za zpracování
  • vysoké poplatky za prodloužení půjčky
  • vysoké smluvní pokuty za prodlení
  • pozor na to, že po relativně krátké době nesplácení, cca. měsíci, může být, a také často bývá pohledávka prodána vymahačským – exekutorským firmám. Tohle se ve smlouvách maskuje nic neříkajícím předáním pohledávky nějaké firmě xy
  • pozor na to, že v případě nesplácení, dochází díky různým poplatkům a pokutám, k zřetězení půjček, které se splácí tak, že se nejprve splatí pokuty a dlužné poplatky a pak teprve vaše první pohledávka. Pokud tedy nedáte dohromady najednou dost peněz na jednorázové splacení, můžete se velmi rychle dostat do dluhové spirály!
  • ve smlouvách často podepisujete fakt, že souhlasíte s platbou nákladů na vymáhání

 

Největším problémem finské půjčky jsou často ultra vysoké úroky, které i z jedné tisícikoruny, dokáží v případě nesplácení udělat velmi velký problém. Pokud tedy do této půjčky půjdete, nikdy si nepůjčujte na zbytečnosti, jako jsou dárky, dovolená, nějaký luxus apod. a vždy si buďte na 1.000% jisti, že budete v dohodnutém termínu schopni půjčku splatit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..