Co je to krabičková dieta a jak funguje?

Co je to krabičková dieta a jak funguje?

Jídlo v krabičceHubnutí je o pohybu a správně stravě. S pohybem vám pomůže váš osobní trenér, se správnou výživou pak krabičková dieta. Pojďme se nyní podívat na to, jak taková krabičková dieta funguje.

Jak to funguje?

Krabičková dieta staví na faktu, že je třeba jíst ideálně 5 jídel denně. Každé jídlo pak musí splňovat konkrétní dietetické požadavky, v závislosti na vašich výživových potřebách. Vy si takové jídlo buď připravíte a nadávkujete do krabiček sami, nebo si necháte jídlo připravovat a pravidelně zasílat nějakou specializovanou firmou na krabičkové diety.

Filozofie krabičkové diety spočívá  vtom, že jíte v pravidelných intervalech pouze přesně nadávkované množství jídla.

Proč 5 krát denně

Pokud chcete zhubnout, tak nejhorší co můžete udělat, je omezit množství jídla. To totiž vede k tomu, že se tělo vystresuje a začne fungovat výrazně ekonomičtěji. Mimo to začne každou kalorii navíc, kterou aktuálně nepotřebuje, ihned ukládat do tuků. Následkem toho je pak všem moc dobře známý jojo efekt, který se projeví po ukončení diety, v momentě, kdy se vrátíte ke svému původnímu životnímu stylu. Ideální tedy je, jíst menší množství jídla vícekrát denně. Ideálně pak 5 krát denně – snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře. Jedině tak se tělo vyhne stresu z hladu.

Ne nadarmo se tedy říká, že ke štíhlé postavě se musíte projíst. A to doslova. Podmínkou však je, že budete konzumovat zdravé jídlo. To znamená jídlo obsahující čerstvou zeleninu, ovoce, celozrnné produkty, a v neposlední řadě také bílkoviny v podobě libového červeného masa, ryb a vajec. Vše hezky v pravidelných intervalech 5 krát denně a v malém množství.

Pokud nevíte,jaký jídelníček si máte připravit, pak doporučujeme kontaktovat výživového poradce a popovídat si s ním. Výživový poradce vám přesně řekne, co potřebujete a pomůže vám vyvarovat se výživových prohřešků.

Rada na závěr, na internetu najdete mnoho článků na téma hubnutí a zdravé výživy, které vás zahltí velkým množstvím informací. Pokud se dostanete do stavu, kdy nebudete vědět co vlastně máte jíst, řiďte se svým selským rozumem. Je totiž zbytečné komplikovat si život tím, že budete příliš často číst módní informace, které mají jen krátkodobou platnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..