Co je to pakování závitů a jak se to dělá?

Co je to pakování závitů a jak se to dělá?

kohoutek a trubkaChcete-li spojit dvě trubky zakončené závity, tak vám samotné zašroubování trubek dohromady nemusí stačit, a tak z nich může unikat voda nebo jiné médium. Proto, se ještě před jejich spojením provádí tzv. pakování, které zabrání nechtěným únikům.

Co je to pakování?

Jak již bylo řečeno, pakování zabrání nechtěným únikům médií z trubek v místech jejich napojení. Je to tedy forma izolace závitů.

Jak se pakuje?

Velmi snadno. Princip spočívá v tom, že se po směru závitů, mezi/přes závity, namotá provázek z konopí nebo teflonu, případně teflonová páska, přes kterou se pak našroubuje druhá trubka. Tím dojde k utěsnění závitů. Pozor však na to, že těsnění musí zůstat při šroubování na svém místě. Pokud vám nechce držet, pak je potřeba provést zdrsnění povrchu závitů. To lze jednoduše udělat tak, že poškrábete závity nějakým nožem, nebo něčím podobným.

Teflon nebo konopí?

Konopí je časem prověřený materiál, který má na rozdíl od teflonu jednu výhodu, a tou je fakt, že při styku s vodou bobtná, takže ještě lépe těsní. Teflon zase dobře snáší vysoké teploty, záleží tedy na teplotě média v trubce, který materiál použijte.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..